Yavaş Ankara'yı dünyaya bağladı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Notre Dame Katedrali'ndeki yangınla ilgili attığı Tweet, sosyal medyayı salladı

Yavaş Ankara'yı dünyaya bağladı!

CİDDİGAZETE

Fransa'nın başkenti Paris'teki 850 yıllık Notre Dame Katedrali'nde yangın çıktı. Dünyanın en büyük Katedrali olan ve her gün binlerce ziyaretçiyi kendine çekmeyi başaran Notre Dame Katedrali'ndeki yangın dünya çapında yankı buldu. Devlet başkanları, ünlüler, her dinden insanlar; bünyesinde bir tarih barındıran yapıyla ilgili görüş paylaştı.

Türkiye'de en büyük yankıyı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Tweet'i buldu.

GECE YARISI TWİT ATTI

Mansur Yavaş, gece 01.10'da attığı twitte, "İnsanlığın ortak mirası olan tüm yapılar ile yapıtlar, müşterek kültürümüzün ve yürüyüşümüzün bir parçasıdır.

#NotreDame yalnızca Paris’in değil, bizlerin de ıstırap duyacağı tarihi bir kayboluştur. Sayın @Anne_Hidalgo acınızı paylaşıyorum.

Nous partageons votre peine, #Paris" dedi.

25 YILLIK ZİHNİYET!..

Başkan Yavaş'ın bu paylaşımı, sosyal medyada geniş yankı buldu. Yavaş'ın bir takipçisi şu karşılığı verdi: "Ankara resmen dünyaya bağlandı medeniyete bağlandı. 25 yıldır varoş zihniyetinden kurtulamamıştık. Belediye meclisinde artık 'kanun, hukuk' lafları geçiyor. Düşünebiliyor musunuz? Makamlara korkmadan Atatürk resmi asılabiliyor artık."

İŞTE ATILAN DİĞER TWİTLERDEN ÖRNEKLER:

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER