Fırtına can aldı: 2 ölü Fırtına can aldı: 2 ölü

CiddiGazete- İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılan suç duyurusunda, şikâyetçi tarafta Nato Bagashvili isimli bir kişi yer aldı. Şüpheli tarafta Rasim Ozan Kütahyalı'nın adının yer aldığı dilekçeler, iki otomobilin iade edilmesi iddiasını içeriyor.

Buna göre Bagashvili, Gürcistan plakalı iki aracı geçen yıl Türkiye'ye getirerek Kütahyalı'ya teslim etti. Anılan araçlardan biri 2007 model Mercedes, diğeri ise 2012 model Jaguar marka bir otomobil.

CEZALI DURUMA DÜŞTÜ

Bilindiği gibi Türkiye'ye getirilen yabancı plakalı araçların ülkede kalabileceği süre maksimum 90 gün. Bu süre dolmadan ilgili araçların çıkışının yapılması gerekiyor. Savcılık dilekçesinde, söz konusu araçların Türkiye'den çıkışı yapılmadığı için Nato Bagashvili de cezalı duruma düştü.

"ARAÇLARI SAKLADI" İDDİASI

Savcılık dilekçesinde özetle "Şüpheli defalarca uyarıldı. Yarattığı mağduriyet izah edildi. Bakım masrafı yaptığını söyleyen şüpheli araçları saklamış" denildi. Söz konusu araçları Kütahyalı'nın kullanmaya devam ettiği bilgisine ulaşıldığı belirtilen dilekçede "Polis korumasındaki şahıs hiçbir trafik denetimine girmediği için de yakalanamamaktadır" denildi.

BAKIM İÇİN 30 BİN DOLAR HARCADI

Dilekçeye göre Kütahyalı, söz konusu araçların bakımı için 30 bin dolar masraf yaptığını, söz konusu harcamanın kendisine ödenmesini istedi. Savcılığın talebi üzerine Kütahyalının ifadesi alındı.

AVUKAT: ESAS MAĞDUR KÜTAHYALI

Rasim Ozan Kütahyalı'nın avukatı Merve Uçanok ise yaptığı açıklamada "Bu olayda müvekkilim Rasim Ozan Kütahyalı mağdur edilmiş ve kendi parasıyla satın aldığı otomobilleri gasp edilmek istenen taraftır. Müvekkilim Gürcistan'a gittiğinde bu iki otomobilin parasını ödemiş ve satın almıştır. Bu satın alma sürecinin kanıtları ve şahitleri vardır. Şimdi ise bu otomobiller bedelsiz olarak zorla geri istenmekte" ifadelerini kullandı.

ARABALARI GÜRCÜ KARDEŞLER GETİRDİ

Kütahyalı'nın dolandırılmaya çalışıldığını savunan Merve Uçanok "Yalan ifade veren Gürcü abla ve kardeş adeta kopya iki ifade vermiştir. İfadeleri baştan sona yalan. Gürcü abla ve kardeş bizzat kendileri kullanarak müvekkilim Rasim Bey'in satın aldığı arabayı getirip kendileri İstanbul'da teslim etmişlerdir. Ortada bir alışveriş vardır" diye konuştu. Uçanok, "Müvekkilim, ödediği fiyata arabaları iade etmeye hazır olduğunu söylemiştir" diye konuştu.

(Halktv)