Evde sağlık raporu uygulaması

Sağlık Bakanı Koca, yatağa bağımlı hastaların sağlık raporunun evlerinde düzenlenmesine yönelik pilot uygulamanın Bilecik, Sinop ve Tunceli’de başladığını duyurdu

Evde sağlık raporu uygulaması

CiddiGazete- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen hafta açıklanan, “Uzaktan Sağlık Hizmeti” projesi kapsamında, yatağa bağımlı hastaların sağlık kurulu raporlarının artık evlerinde düzenleneceğini duyurdu.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Geçen hafta duyurduğumuz Uzaktan Sağlık Hizmeti projesi kapsamında önemli bir uygulama hayata geçiyor. YATAĞA BAĞIMLI HASTALARIN SAĞLIK KURULU RAPORLARI artık evlerinde düzenlenecek. Uygulama pilot illerde başladı.

Yatağa/cihaza bağımlı yetişkin ve çocuk hastaların sağlık raporu alabilmeleri için hastaneye gelmeleri gerekmeyecek, raporlar evlerinde düzenlenecek. İHTİYAÇLARI OLAN İLAÇ, MAMA, BEZ VE TIBBİ CİHAZLARI evlerinden çıkmadan almaları sağlanacak.

Yatağa bağımlı hastalarımızın sağlık raporunun evlerinde düzenlenmesine yönelik pilot uygulama Bilecik, Sinop ve Tunceli’de başladı. Uygulamayı kısa sürede ülke geneline yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2022, 16:15
YORUM EKLE