KKTC'de coronavirüs alarmı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Ali Pilli, 65 yaşındaki Alman kadın turistte coronavirüs tespit edildiğini açıkladı. KKTC'de okullar pazartesi gününe kadar tatil edildi

KKTC'de coronavirüs alarmı

CiddiGazete- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Ali Pilli, Almanya’dan ülkeye gelen 65 yaşındaki bir turistte coronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Bakan Pilli, Alman turistle birlikte gelen 30 turistin de karantina altına alındığını açıkladı.

Pilli, Türk Ajansı Kıbrıs'a yaptığı açıklamada, Almanya'nın Balingen şehrinden pazar akşamı gelen 30 kişilik turist kafilesinin özel servisle Gazimağusa'daki bir otele götürüldüğünü ifade etti.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 65 yaşındaki kadın turistte coronavirüs testinin pozitif çıktığını belirten Ali Pilli, kafilenin bulunduğu Gazimağusa'daki otelin de karantinaya alındığını bildirdi.

Enfekte turistin genel sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisinin sürdüğü bildirildi.

Öte yandan KKTC'de bugün, Bakanlar Kurulu konuyu görüşmek için acil toplantı yapacak.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

KKTC’de ilk coronavirüs tespit edilmesinin ardından tüm ilk ve orta dereceli okullar ile üniversitelerde pazartesi gününe kadar eğitime ara verildi. Bakanlar Kurulu acilen topladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 22:38
YORUM EKLE