KKTC'de Rus masöz 20 kişiye corona bulaştırdı

KKTC'de evlere masaja giden ve Covid-19 testi pozitif çıkan Rus uyruklu masözün 20 kişiden fazla kişiye coronavirüs bulaştırdığı açıklandı

KKTC'de Rus masöz 20 kişiye corona bulaştırdı

CiddiGazete- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde coronavirüs vakalarındaki artış sürüyor. KKTC'de geçtiğimiz hafta evlere masaja giden ve Covid-19 testi pozitif çıkan Rus uyruklu masözün en az 20 kişiye coronavirüs bulaştırdığı ifade edildi.

İsmi açıklanmayan masözün Covid-19 olduğunu öğrendikten sonra Sağlık Bakanlığı'na temaslılarını bildirdiği ve 20’den fazla kişiye coronavirüs bulaştırdığı öğrenildi.

EN FAZLA VAKA GİRNE BÖLGESİNDE

KKTC Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, "Sağlık Bakanlığı temaslıları topladı. Net olmamak kaydıyla bize söylenen rakam 20 ila 30 arasındadır. Alsancak’ta bizler zor ve sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Hasta sayımız artıyor. İstatistiklerden gördüğünüzde 380 hastanın büyük çoğunluğu Girne bölgesinden" dedi.

KKTC'DE SON DURUM

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde coronavirüs salgının etkisini arttırmasıyla vaka sayıları yeniden yükselişe geçti.

Sağlık Bakanı Ali Pilli yaptığı açıklamada, 29'u yerel olmak üzere 38 yeni vakanın tespit edildiğini aktardı. KKTC’de toplam vaka sayısı 2 bin 325’e yükseldiğini açıkladı.

KKTC'de coronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 28 Ocak'tan 3 Şubat'a kadar ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2021, 00:06
YORUM EKLE