Son 10 günde 20 sağlık çalışanı hayatını kaybetti

Coronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısı rekor düzeye ulaştı. Beşi pazar günü olmak üzere, son 10 günde 20 sağlık çalışanı yaşamını yitirdi

Son 10 günde 20 sağlık çalışanı hayatını kaybetti

CiddiGazete- Son 10 günde Covid-19 nedeniyle 20 sağlık çalışanı hayatını kaybetti.

TTB'DEN ÇAĞRI

Türk Tabipleri Birliği durumu dikkat çekmek için videolu mesaj yayınladı. Hazırlanan videolu paylaşımda hekimler şu mesajları verdi: "40 kat daha fazla risk altındayız, on kat daha fazla ölüyoruz. Düzenli test yok. İstifa ve izin hakkımız yok. Karantina tedbirleri yetersiz, tavandan ödeme yok, ek ödeme yok, yeterli filyasyon, nöbet izni yok, ölüyoruz, tükeniyoruz."

SON 10 GÜNDE HAYATINI KAYBEDEN SAĞLIK ÇALIŞANLARI

Cuma Kaşık: Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevliydi. Corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi.

Yakup Tunga: Çorum’un Sungurlu ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezinde görevliydi. Tunga, filyasyon ekibinde şoför olarak görev yapıyordu. Yakalandığı corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

İhsan Sarohan: İstanbul Acıbadem Sağlık Grubu çalışanıydı. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Ecz. Erhan Yüksel: İstanbul’da görev yapıyordu. Corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi.

Öğr. Gör. Erkan Özkan: Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Bilgi İşlem Merkezi’nde öğretim görevlisiydi. Corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi.

Ecz. Hasan Özışık: Denizli'de Özışık Eczanesi sahibiydi. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Süleyman Gökdemir: Erzurum'un İspir ilçesinde 112 Acil Sağlık Hizmetleri'nde görevliydi. Corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi.

Hakan Arkun: Adana Seyhan Devlet Hastanesi'nde elektrik teknisyeni olarak çalışıyordu. Corona virüsü edeniyle hayatını kaybetti.

Uzman Dr. Hüseyin Süyür: Gaziantep Şehitkamil Devlet Hastanesi'nin Covid Polikliniğinde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapıyordu. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Mehmet Say: Eskişehir’de özel bir hastanenin acil servis bölümünde hemşir olarak çalışıyordu. Corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi.

Dr. Kahraman Pehlivan: Çankırı Korgun Aile Sağlığı Merkezi’nde çalışan Aile Hekimi olarak görev yapıyordu. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Op. Dr. Ömer Kahraman: Bursa’da Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapıyordu. Corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi.

Hasan Baştuğ: Kütahya'da özel bir hastanede hemşire olarak görev yapıyordu. Henüz 22 yaşındaydı. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Yılmaz Tarancı: Diyarbakır’da özel bir hastanede medya ve iletişim uzmanı olarak çalışıyordu. Yılmaz Tarancı, Corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi.

Dr. Enver Özçoban: Gaziantep Şehitkamil'de Çıksorut Aile Sağlığı Merkezinde görev yapıyordu. Corona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi.

Ecz. Atila Ada: Ordu Eczacı Odası eski yöneticilerindendi. Eczacı olarak görev yapıyordu. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Ferhat Ekici: İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Bilimler Tıbbi Biyokimya bölümünde görevliydi. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Ecz. Yalçınkaya Varol: Isparta’da görevliydi. Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

Ecz. Hasan Yücel: İstanbul’da bir eczanede görev yapıyordu. Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Prof. Dr. Ayhan Ulubelen: İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden emekliydi. Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 15:11
YORUM EKLE