Tek vaka için 7 günlük karantina

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, ülkenin en büyük kenti Auckland'de tespit edilen ve kaynağı belirlenemeyen 1 coronavirüs vakası nedeniyle kentte 7 günlük karantina ilan edildiğini duyurdu

Tek vaka için 7 günlük karantina

CiddiGazete- Yeni Zelanda'da yalnızca bir kişide koronavirüs vakası tespit edilmesi üzerine ülkenin en büyük şehri Auckland'de 7 gün karantina ilan edildi.

Basın toplantısı düzenleyen Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern tedbirlerin yarın yürürlüğe gireceğini söyledi. Ardern, ülkenin geri kalan kentinde halka açık alanlarda Seviye 2 kısıtlamalarına tabi olmaya devam edeceğini belirtti.

"BİR DAHA OLMAZ HİSSİNE KAPILIYORUZ"

Ardern, "Hepimiz bir daha olmaz hissine kapılıyoruz. Dikkat etmek zorundayız. Birlikte bu sorunu da aşacağız" diye konuştu.

Öte yandan, yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip Auckland kenti, Şubat ayının ortasında 3 kişilik bir ailede korona virüsün İngiliz mutasyonunun tespit edilmesinin ardından 3 günlüğüne karantinaya alınmıştı.

5 milyon nüfuslu Yeni Zelanda'da covid-19 salgınının başlangıcından bu yana toplam 2 bin 372 coronavirüs vakası tespit edilirken, 26 kişi hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 11:31
YORUM EKLE