Ali Koç ile Büyükekşi barıştı!

TFF seçimleri arifesinde aralarında çok sert rüzgarlar esen TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç arasında yeni dönem başladı!

Ali Koç ile Büyükekşi barıştı!

CiddiGazete- Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı seçildikten sonra, Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ile gerginliğe son verdi.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni başkanı Ali Koç'un, geçen hafta görev başlayan Türkiye Futbol Federasyonu yönetimine yaptığı "güzelleme" olumlu karşılık buldu.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın Maslak'taki merkezinde gerçekleşen toplantıda, vakfın yeni başkanı da seçildi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni başkanı oldu. Bir önceki başkan Ahmet Ağaoğlu'yla birlikte basın mensuplarının karşısına çıkan Ali Koç, yeni dönemle ilgili açıklamalarda bulundu.

İlk sözü alan Ahmet Ağaoğlu, 1 yıldır çok sık bir araya geldiklerini ifade ederek, "Futbolun sıkıntıları azalacağına, 2-3 yıldır artarak devam etti. Federasyon başkanının ve yöneticilerin istifası, olağanüstü seçim, naklen yayın ihalesinin karara bağlanamaması derken, futbol adına ne kadar sıkıntı varsa hemen hemen hepsini bir arada yaşadık. TFF'de yeni bir başkan ve yönetim seçildi. Çok sağlam bir irade gördüm. Perşembe günü göreve gelip cumartesi aldıkları radikal karar, ne kadar iradeli olduklarını gösterdi. Ali Koç başkanımıza ve değerli yönetimine ve Mehmet Büyükekşi ve yönetimine başarılar diliyorum. Allah kolaylık versin" ifadelerini kullandı.

Ağaoğlu, yayıncı kuruluş konusundaki soruya ise "Bildiğim kadarıyla Mehmet Büyükekşi, yayıncı kuruluşla bir görüşme yapacaktı. En sağlıklı bilgiyi kendisinden alırız" cevabını verdi.

ALİ KOÇ: FEDERASYONUN İRADESİ GELECEK İÇİN UMUT VERİYOR!

Federasyon seçimleri arifesinde Mehmet Büyükekşi ile gerginlik yaşayan Ali Koç, basın toplantısında olumlu ifadeler kullandı.

Herkesin işlerinin yoğun olduğuna dikkat çekerek sözlerine başlayan Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni başkanı Koç, "Bütün bunların üstüne kulüplerin işlerini yapmak çok fazla yük bindiriyor. Tarihin en garip sezonunda Ahmet Bey başkanlık yaptı ve bizim adımıza iyi pozisyonlar aldı. İçeride 'Zerre kadar şüpheniz olursa, en ağır eleştirileri yapın' dedim. Ağır bir yük vardı. Bize göre çıtayı yükseltti. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Yeni yönetim kurulumuz, en üst seviyedeki çıtayı, yeni federasyonla beraber daha da yukarıya çekebilir. Futbolun sorunları her geçen gün daha da kronikleşiyor. Federasyonumuzun da ilk günlerdeki performansı, gelecek için umut veriyor. Ne kadar temaslarımız olsa da, geçmiş federasyonla arpa boyu kadar yol alamıyorduk. Taleplerimiz sadece dinleniyordu. Yeni federasyonun 3 günde aldığı mesafe çok önemli. Hepimizin yolu açık olsun" dedi.

Yayın ihalesi hakkında da konuşan Ali Koç şu açıklamayı yaptı: "Yeni spor yasası var. Bazı konular var, bizim dışımızda gelişiyor. Pandemi gibi, kur artışı gibi konular var. Büyük kulüplerin ek gelirleri oluyor ama bazı kulüplerin gelirlerinin yüzde 80'i yayın geliri. Her gelir gelse bile, geçen senedeki noktayla aynı noktadayız ama döviz olarak baktığımızda zor bir durumla karşı karşıyayız. Bugün itibariyle bir sonraki ihalenin hazırlığını yapmalıyız. Bu rakamlarla Avrupa'da başarılı olmamız pek mümkün görünmüyor."

TFF BAŞKANI BÜYÜKEKŞİ'DEN ALİ KOÇ'A TEBRİK MESAJI

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Başkanlığına seçilen Ali Koç için tebrik mesajı yayımladı.

TFF internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Kulüpler Birliği Vakfı'nın 21.06.2022 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu'nda Başkanlığa seçilen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve Yönetim Kurulu'nu tebrik ederim. Bu yeni dönemde Türk futbolunu layık olduğu yere getirmek için Türkiye Futbol Federasyonu ile Kulüpler Birliği Vakfı'nın iş birliği içerisinde çalışacağına inancım tamdır. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı görevini tamamlayan Trabzonspor Başkanı Sayın Ahmet Ağaoğlu'na da Türk futboluna katkılarından dolayı teşekkür ederim."

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 22:46
YORUM EKLE