Pepe Beşiktaş'ı TFF'ye şikayet etti

Portekizli futbolcu, alacakları nedeniyle siyah-beyazlı kulübü TFF'ye şikayet etti. Pepe'nin avukatı Burçin Barlas da TFF'ye yapılan başvuruyu doğruladı

Pepe Beşiktaş'ı TFF'ye şikayet etti

Tolgay Arslan'dan sonra Beşiktaş'a bir şok da Pepe'den geldi.

Beşiktaş'ın yıldızı Pepe, alacakları ödenmediği gerekçesiyle siyah-beyazlı kulübü TFF'ye şikayet etti.

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Beşiktaş'a paranın ödenmesi gerektiğini bildirdi ve Beşiktaş, geçtiğimiz hafta Pepe'ye alacağının büyük kısmını verdi. Pepe'ye hala bir miktar borç olduğu belirtildi.

AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Pepe'nin avukatı Burçin Barlas, konuyla ilgili şunları söyledi:

Bu futbolun içinde olan bir şey. Sözleşmesi gereği alacağı bir şey. Duygusal düşünmemek lazım. Dünyanın her yerinde futbolcular böyle konular için avukatlarına başvuruyor.

'Vadesi gelen alacağınızı zamanında tahsil etmek istersiniz' diyen Barlas, sözlerini şöyle sürdürdü: "FIFA’ya gitmek futbolcunun hukukçusunun tercihi. TFF’ye, genel mahkemelere de başvurabilirsiniz. Genel mahkemelerde iş biraz daha yavaş ilerliyor. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nda işler daha hızlı ilerliyor. Bir kulübe hizmet veriyorsunuz ve alacaklarınız bir sözleşmede var. Vadesi gelen alacağınızı zamanında tahsil etmek istersiniz. Tahsil edemezsiniz hukuğa başvurursunuz."

TOLGAY KADRO DIŞI KALMIŞTI

Beşiktaş'ta geçtiğimiz günlerde Tolgay Arslan, yönetim kararı ile kadro dışı bırakılmıştı.

Disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakıldığı açıklanan Tolgay Arslan da Pepe gibi alacakları nedeniyle Beşiktaş'ı TFF'ye şikayet etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER