Şampiyona mehterli karşılama

Sofya'da düzenlenen "Gençler Avrupa Boks Şampiyonası"nda altın madalya kazanan EGO Sporlu Filiz Işık için Ankara'da karşılama töreni düzenlendi. Sevenlerini karşısında gören Filiz, gözyaşlarını hakim olamadı

Şampiyona mehterli karşılama

CiddiGazete- EGO Spor'da eldiven giyen milli boksör Filiz Işık, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası'nda 48 kiloda altın madalya kazandı.

Milli sporcuyu Esenboğa Havalimanında EGO Spor Kulübü Başkanı Taner Özgün, ABB Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, EGO Genel Müdür Yardımcı Zafer Tekbudak, BUGSAŞ Genel Müdürü Metin Alkaya, ailesi, kulüp yöneticileri, belediye bürokratları, antrenörleri ile arkadaşları büyük bir coşkuyla karşıladı.

MİLLİ SPORCU GÖZ YAŞLARINA BOĞULDU

48 kiloda finale kalan ve rakibini yenerek şampiyon olan Filiz Işık, Mehteran Takımı'nın gösterileri ve İstiklal Marşı ile karşılandığı Başkent'te gözyaşlarına hâkim olamadı.

Milli sporcunun verdiği sözü yerine getirmesi nedeniyle gurur duyduklarını söyleyen EGO Spor Kulübü Başkanı Taner Özgün, "Filiz aslında bize geldiğinde 14 yaşındaydı, elimizde büyüdü destek yeridir. Onunla benim ilk konuşmam vardı, attığın her yumruk senin umudun diye. Bu umutlarını boşa çıkarmadı ve yüzümüzü ağarttı. Bugünkü şampiyonalarda bu kızlarımızın bu başarısında Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın büyük payı var. Filiz’in yine bir sözü var bana, 2024 Paris olimpiyatlarında inşallah altın madalyayla gelecek ve yüzümüzün yine ağartacak" dedi.

Esenboğa Havalimanı'ndan merkeze kadar açık otobüsle giden Avrupa Şampiyonu Filiz Işık, duygularını şu sözlerle ifade etti:

"İstiklal Marşımızı okutmak çok güzel bir duygu. Anlatmak yetmiyor çok emek sarf ettik ve hiçbir zaman pes etmedik. Taner Başkanımız ve Mansur Başkanımıza da çok teşekkür ederim hep destek oldular. İstiklal Marşımızı bundan sonra daha da çok okutacağım, buna inanıyorum. 20 gün sonra Dünya Şampiyonam var, sonuna kadar gideceğim."

Başarısından dolayı Filiz'i tebrik eden EGO Genel Müdürü Zafer Tekbudak, "Salgın sürecinde yaşanan maddi ve manevi sıkıntılar insanları mutsuz bir hâle getirmişti. Bu güzel kızımız bu başarısıyla bizim içimizdeki sıkıntıları büyük ölçüde attı. Büyük bir sorumluluk üstlendi ve bundan sonra dünya şampiyonluğu bekliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2022, 10:56
YORUM EKLE