TFF'den Vedat Muriqi kararı!

Türkiye Futbol Federasyonu, Vedat Muriqi'nin tartışmalara sebep olan kırmızı kartının ardından harekete geçti

TFF'den Vedat Muriqi kararı!

CiddiGazete- Fenerbahçe forması Vedat Muriqi'nin Süper Lig'deki Gaziantep FK maçında gördüğü ikinci sarı kart ve sonrasında oyundan atılmasıyla ilgili başlayan tartışmalar sürüyor. Özellikle futbol kamuoyunda yapılan "Vedat cezasını kupa maçında çekmek için bilinçli olarak kart gördü" yorumları sonrası düğmeye basan TFF, 46. Madde'de değişikliğe gidiyor.

46. MADDE NE DİYOR?

Futbol ile ilgili mevzuat hükümlerini, TFF düzenlemelerini, futbol oyun kurallarını ihlal eden kişi veya kulüpler, bu hususta ayrı ceza hükmü bulunmadığı takdirde bu talimatta belirlenen disiplin cezaları ile cezalandırılır.

YENİ SEZONDA YENİ KURAL

Buna göre yeni sezonda kupa maçında görülen kartlar hem lig hem kupada geçerli olacak.

Ama lig maçlarında görülen kartlar sadece ligi kapsayacak. Yeni değişikliğin önümüzdeki günlerde TFF tarafından açıklanması bekleniyor.

KRİTİK GÜN BUGÜN

Fenerbahçe'de gözler Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Sicil ve Tahkim Kurulu’na çevrildi. Sarı lacivertliler bugün PFDK’nın Vedat Muriqi hakkındaki kararını bekleyecek.

Golcü oyuncuya ceza gelmesi halinde Fenerbahçe hemen Tahkim Kurulu’na sözlü veya yazılı bir savunma yapacak.

Vedat Muriqi savunmasında daha önceki beyanlarını tekrarlayacak.

PFDK’nın ceza vermesi durumunda Muriqi, "Topa rakibin oyuna hızlı başlamasını engellemek için dokundum. Hakemin buna sarı kart göstermesi bile tartışılır. Planlı olarak kart görmek isteseydim golden sonra formamı çıkartırdım" diyecek.

YORUM EKLE