CiddiGazete- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Suat Sarı, partisinden istifa ettiğini bildirdi.

Suat Sarı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 2017 yılında İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in önderliğinde, "cesur yürekli" arkadaşlarıyla büyük hedeflerle yola çıktıklarını belirtti.

MHP Bafra'da AKP'li başkanı dağıttı MHP Bafra'da AKP'li başkanı dağıttı

Bu hedefler doğrultusunda yol arkadaşlarıyla çok çalıştıklarını dile getiren Sarı, "Ancak gelinen noktada eğitim, liyakat gibi kamuoyunda sürekli dile getirilen çok değerli kavramların partimizde pek de geçerli olmadığını gördüm. Gerek milletvekilliği temayül yoklamalarında ve gerekse 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel yönetim seçimlerinde gösterilecek adayların belirleme yönteminin, İyi Parti değerleri, ilkeleri ve politikalarına aykırı olduğuna tanık oldum" ifadelerini kullandı.

Suat Sarı, dar bir çevrenin uyguladığı bu yanlış politikalar ve sonrasında alınan kararlar ile binlerce "cesur yüreğin" istifası ile karşı karşıya kalındığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"İşte tam da burada, 'cesurlar hareketi' sekteye uğramıştır. Bu nedenle, bu çatı altında ülkeme ve milletime faydalı olamayacağımı anladığım için İYİ Parti üyeliği ve İYİ Parti İBB Grup Başkanvekilliğinden istifa ediyorum."

Suat Sarı, İYİ Partiden İBB Başkan adaylığı için başvuruda bulunmuştu.

"KENDİMİ DEĞERSİZ HİSSETTİM"

Suat Sarı, istifa nedenini, "Kendimi değersiz hissedip istifa ettim" şeklinde açıkladı. Habertürk'e konuşan Sarı şöyle dedi: "İstanbul Büyükşehir Belediyesi İyi Parti aday adayı olmuştum ve birçok proje geliştirmiştim. Fakat dün İstanbul için lansmanda benim projelerime değer verilmediğini gördüm, kendimi değersiz hissettiğim için de böyle bir karar aldım ve istifa ettim. İstifamın ardında başka bir neden yok."