CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sarıyer'deki mitingde mevcut belediye başkanı ve bağımsız aday Şükrü Genç'e son kez "çekil" çağrısında bulundu.

CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu'nun ilçenin evladı olduğunu belirten Özgür Özel, bir kişinin ne kadar partili olduğuna göreve geldiği gün değil, görevden gittiği gün, aday olduğu gün değil, aday yapılmadığı gün bakılması gerektiğini belirtti.

Özel'in konuşmasından satır başları şöyle:

- Bazıları diyor ki, "Ben yıllarca bu partinin adayı oldum" çok iyi, hadi o zaman gençleşme zamanı, değişim zamanı, hadi bakalım sen tecrübeni başka tarafa akıt.

- Gel burada yeni bir heyecanı başlatalım. "Olmaz, ben partinin adayıysam partideyim, yoksa karşıdayım. Ben rozeti çıkarırım çekmeceye atarım."

- Bir de diyormuş ki, "Ben de partiliyim, sonra partiye geri gelirim."

"AK PARTİ'NİN GELME İHTİMALİ VAR"

Erdoğan'a İsrail sorusu: O iş bitti Erdoğan'a İsrail sorusu: O iş bitti

Özgür Özel, mevcut Sarıyer Belediye Başkanı ve bağımsız belediye başkan adayı Şükrü Genç'e çağrıda bulunarak, şunları söyledi:

- "Partinin adı belli. Cumhuriyet Halk Partisi. Bayrağı belli, amblemi belli, kurucusu belli. Mevcut genel başkanı belli. Partinin adayı da belli, Oktay Aksu.

- Bu partinin nasıl kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise amblemi 6 oksa, genel başkanı Özgür Özel ise bu partinin Sarıyer adayı da Oktay Aksu'dur.

- Şu anda CHP'nin adayının karşısında adaylaştığınız için AK Parti'nin gelme tehlikesi var.

- Sen hem partiye, Sarıyer gibi bir yere AK Parti'li birini getirmeye, bu riske alet olacaksın, "günü gelince partiye döneceğim" diyeceksin, yok öyle yağma.

"SON ÇAĞRIMDIR"

- Son çağrımdır, partinin genel başkanı olarak. Geçmişte aradım, "Yapma Başkanım" dedim. Aradım, "Yapma, büyüğümüzsün" dedim. "Gel genel merkezde birlikte çalışalım" dedim.

- Şimdi iş geldi son 4 güne. Kapıda AK Parti tehlikesi, kazanma ihtimali sıfır. Oktay Aksu kazanıyor, AK Parti tehdit ediyor.

- Eğer gerçekten bu partiye gönül verdiysen bugün yarın açıklamanı yaparsın. Çekilirsin, pazartesi günü gelirim rozetimi kendim takarım.

- Yok, şimdi çekilmedin, pazara getirdin, bize korkulu rüyayı gördürttün, pazar günü seçimi kazandık, ondan sonra "Döneyim." Vallahi kusura bakma, affetmeyiz, affedemeyiz, affedemeyiz.