CiddiGazete- CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan'ı yenerek takım sporlarında Türk spor tarihindeki en büyük başarıya imza atan A Milli Kadın Voleybol Takımı, Türkiye'ye tarifeli uçakla döndü.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de oynanan ve altın sete giden mücadeleyi 3-2 kazanan Filenin Sultanları, Türk spor tarihinde unutulmaz bir başarıya imza attı. Karşılaşmanın ardından Türkiye'ye dönmek üzere yola çıkan Filenin Sultanları, tarifeli uçakla yolculuk yaptı.

Uçağın pilotu duygusal bir konuşmayla millilerimizi karşılarken, "Çok önemli konuklarımız var. Dün yine bayrağımızı gururla dalgalandırarak, cumhuriyetimizin 100. yılında tüm Türkiye'yi sevince boğan, Türk kadının gücünü tüm dünyaya gösteren, Avrupa şampiyonu olan kadın milli voleybol takımımız bizlerle birlikte" dedi.

Kaptan pilot anonsunda, "Mücadeleniz, başarılarınız ile 85 milyonu gururlandırdınız. Bize tarifi zor bu güzel duyguları yaşatan oyuncularımızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve İstiklal Marşımızı mutluluk gözyaşlarıyla okumamızı sağladığınız için sizlere teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

TARİFELİ UÇAK TEPKİSİ

Öte yandan, tarihi bir zafere imza atarak ülkeyi sevince boğan Filenin Sultanları için özel uçak organizasyonu yapılmaması sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Beşiktaş'tan dev anlaşma Beşiktaş'tan dev anlaşma

Millilerimizin tarifeli uçakla yolculuk yapması konusunda eleştiride bulunan bir sosyal medya kullanıcı, "Tarifeli mi? Arkadaş hükümeti geçtim bu ülkenin hiç mi vatansever zenginleri yoktu özel uçakla alıp getirip onurlandıracak?" yorumunu yaptı.

Sosyal medya platformu X'te yapılan bazı yorumlar şöyle:

- Avrupa şampiyonuna özel uçak göndermek zor olmasa gerek.

- Futbol Milli Takımını F16'lar eşliğinde yolla, kızlarımıza tarifeli sefer.

- Otobüsle yollasaydınız tarifeli uçağa ne gerek vardı!

- Yoldan geçeni özel uçakla getiriyoruz, bir uçak yollayamadık mı arkadaş şu takıma.