CiddiGazete- CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş'ı ziyaret etti.

ABB'nin geçtiği habere göre; BTP Genel Merkezi'nde gerçekleşen görüşmede Mansur Yavaş'ın 5 yıl boyunca Ankara'da hizmet ve projeleri ile 31 Mart seçimleri konuşuldu.

YAVAŞ: GENEL BAŞKANIMIZLA ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEME AİT GÖRÜŞLERİMİ PAYLAŞTIM

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından açıklamada bulunan Mansur Yavaş, "Sayın genel başkanımızı ziyaret ettim ve beş yılda yaptığımız çalışmaları kendisiyle paylaştım. Seçime giriyoruz. Afişlerde de gördüğünüz gibi 'Ankara'nın Başkanı Herkesin Başkanı' logosuyla çıktık. Bir belediye başkanı hizmet ettiği hiç kimseyi ayıramaz, seçildikten sonra tüm halkı kucaklar. Biz beş yıl boyunca bu şekilde çalıştık. Genel başkanımızla önümüzdeki döneme ait görüşlerimi paylaştım. İnşallah olumlu bir sonuç doğacak diye düşünüyorum" dedi.

BAŞ: SÜRECİ YİNE DEĞERLENDİRECEĞİZ

Ziyaretinden dolayı Mansur Yavaş'a teşekkür eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş ise şunları söyledi:

"Çok keyifli bir sohbet yaptık. Türkiye'nin genel siyasi çizgisini, gelecek beklentilerimizi, Ankara Büyükşehir Belediyemizin ve sayın başkanımızın bu süreçte yaptığı çalışmalarla ilgili istişaremizi yaptık. Çok faydalandık, istifade ettik, keyif aldık.

Önümüzdeki dönemde tahmin ediyorum ki daha da görüşmelerimiz gerçekleşecektir. Bu vesileyle Ankara'nın siyasi atmosferi, genel Türkiye atmosferinin geleceğine ilişkin çok büyük önem arz eden bir dönem olduğunun biz de Bağımsız Türkiye Partisi olarak farkında olduğumuzu kendisiyle paylaştık.

Gelinen süreçte Türkiye'nin yarınlarına hem belediyecilik hizmeti hem genel siyasi ortamda daha faydalı işler yapacak bir sonucu elde etmesi adına hepimizin bir şekilde fedakârlıklar yapacağı, çalışacağı, birlikte planlamalar yapacağı bir sürecin başlayabileceğini konuşmuş olduk.

Bundan sonraki süreci yine değerlendireceğiz. Kendilerine nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum, seçimde de üstün başarılar diliyorum."

Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı

BTP SON SEÇİME KATILMADI

Öte yandan Bağımsız Türkiye Partisi, 14 Mayıs'taki genel seçimlere katılma vizesi olmasına rağmen seçimlerde yer almadı. Hüseyin Baş'ın Millet İttifakı'na dahil olmak için yaptığı görüşmeler sonuç vermeyince BTP seçimlere girmedi.