CiddiGazete- YPG terör örgütü elebaşı Abdi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kara operasyonu öncesi uluslararası kamuoyundan destek sağlamak için harekete geçti.

Terörist Mazlum Abdi, ABD'nin önde gelen gazetelerinden The Washington Post için bir yazı kaleme aldı ve Türkiye'nin olası operasyonuna karşı ABD'den destek istedi.

ABD'NİN EN SADIK MÜTTEFİKİ!

"Suriye'deki en sadık Amerikan müttefikiyiz, bizi unutmayın" başlıklı yazısında Abdi, "Bu sefer IŞİD'in değil, bir ABD müttefiki ve NATO üyesinin tehdidi altındayız. Bir haftadır Türkiye şehirlerimizi bombalıyor, sivilleri öldürüyor, IŞİD ile savaşan YPG'lileri hedef alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki patlamayı sebep olarak gösteriyor. Net olacağım: Biz bu terör saldırısını kınıyoruz, suçlamaları reddediyoruz, kurbanlara baş sağlığı diliyoruz. Bir araştırma yapılması çağrımızı yineliyoruz. Böyle bir araştırma olursa destek sağlarız. Uluslararası camiayı Türkiye'nin operasyonuna karşı somut adım atmaya, Kürt sorununa demokrasiye, eşit temsil ve eşit haklara dayanan bir siyasi çözüm bulunmasını teşvik etmeye çağırıyoruz. Halkımızın varlığı ve bölgenin güvenliği buna bağlı" ifadelerini kullandı.

Abdi, YPG kontrolündeki bölgelerin Türkiye'ye geçmemesi gerektiğini söyledi:

"Bizim idaremizdeki bölgelerde etnik birliktelik, dini özgürlük ve kadın hakları korunuyor. Türkiye ve Türkiye destekli milis güçler etnik ve dini azınlıklara ve kadınlara karşı suç işliyor."

İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması eylemine tepki İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakılması eylemine tepki

ÇÖZÜM SÜRECİ MESAJI: O GÖRÜŞMELER YAPILIRKEN TÜRK KOMŞULARIMIZLA BARIŞ İÇİNDE YAŞADIK

2012 yılında başlayan ve 2015'teki seçimlere kadar süren "çözüm süreci"ni hatırlatan Abdi, şunları kaydetti:

"Bölgemize bu kadar acı ve ıstırap getiren çatışmaların kökünün politik olduğuna inanıyoruz. Kürtler ve Türkler arasında doğuştan gelen bir nefret yok: Türk liderler, Kürtleri bir güvenlik tehdidi olarak görmek ve temel demokratik haklarımızı reddetmek için siyasi bir tercih yaptılar.

Geçmişte Erdoğan, PKK ile bu yapı ve Türk devleti arasındaki silahlı çatışmayı sona erdirmek ve Kürt sorununu barışçıl yollarla çözmek için müzakerelerde bulundu. O görüşmeler yapılırken Türk komşularımızla barış içinde yaşadık. Yeniden başlatacak olsalardı, bunu tekrar yapabilirdik."