CiddiGazete- Zorlu hava koşulları nedeniyle birçok il ve ilçede okullar tatil edildi. Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle 15 Ocak Pazartesi günü il genelinde yüksek öğretim kurumları hariç, kreş, anaokulu, ilk ve orta dereceli eğitim kurumları ile özel öğretim kursları, Halk Eğitimi ile Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde eğitime ara verildiği belirtildi.

GİRESUN

Giresun'un bazı ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildiği bildirildi.

20 milyon öğrenciye ders zili çaldı 20 milyon öğrenciye ders zili çaldı

Valilikten yapılan açıklamada, kar ve buzlanma riski nedeniyle Çanakçı ilçesindeki tüm okullarda, Espiye, Tirebolu, Görele ve Eynesil ilçelerinde ise köy okullarında eğitime pazartesi günü ara verildiği belirtildi. Açıklamada, Espiye, Tirebolu, Görele, Eynesil, Doğankent ve Güce ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin de bir gün izinli sayılacakları belirtildi.

ARTVİN

Artvin Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise tüm ilk ve orta dereceli okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde 15 Ocak Pazartesi günü, sadece taşımalı eğitim yapan öğrenciler için eğitime ara verildiği kaydedildi.

TRABZON

Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada, tüm ilk ve orta dereceli okullarda, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile halk eğitim merkezlerinde yarın, sadece taşımalı eğitim yapan öğrenciler için eğitime ara verildiği kaydedildi.