CiddiGazete- Dün oynanan Fenerbahçe- Konyaspor maçında seyirciler, "Yalan yalan yalan, dolan dolan dolan, 20 sene oldu istifa ulan" diye slogan attı.

Taraftarların hükümeti istifaya davet etmesine Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

DEVA Partisi'nden kendi listesi ile seçime girme hazırlığı DEVA Partisi'nden kendi listesi ile seçime girme hazırlığı

- Bugün oynanacak Galatasaray-Alanyaspor ile Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasındaki müsabakalarda aynı şekilde istifa seslerinin yükselmesi halinde futbol kulüplerimizin oyuna geldiği, tuzağa düştüğü de netleşmiş olacaktır.

"ŞİDDETLE KINAMAKTADIR"

- Milliyetçi Hareket Partisi depremde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza yapılan saygısızlığı, ülkemizin böylesi hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır.

- Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.

- Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkum etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir.

KIZILAY'LA İLGİLİ DEĞERLENDİRME YAPMADI

Devlet Bahçeli, bugünün gündemi olan Kızılay'ın başka bir yardım kuruluşlarına depremden üç gün sonra çadır satmasıyla ilgili değerlendirme yapmadı.