CiddiGazete- Beşiktaş Kulübü kongresinde yapılan seçimde Hasan Arat, siyah beyazlıların yeni başkanı oldu.

Beşiktaş Emlakjet Spor Kompleksi'ndeki kongrede 12 bin 152 üye oy kullandı. 21 farklı sandıkta oy kullanan üyeler, Beşiktaş'ın yeni başkanını belirledi. Hasan Arat ile Serdal Adalı arasında geçen mücadelede kazanan isim Hasan Arat oldu.

Beşiktaş'ın 35. başkanı seçilen Arat, 2019'da göreve getirilen Ahmet Nur Çebi'nin ardından koltuğa oturdu.

HASAN ARAT'IN YÖNETİMİ

Hüseyin Yücel- Bahçeşehir Üniversitesi İcra Kurulu Başkanı

M. Cüneyt Sezgin- Garanti BBVA Yönetim Kurulu Üyesi

Onur Göçmez- Arkas Holding Lojistik Başkanı

Yalçın Ayaydın- İpekyol Yönetim Kurulu Başkanı

Mete Vardar- Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı

M.Kaan Şakul- Yapı Kredi Bankası İcra Kurulu Üyesi

Altın Mimir- Hukukçu

Feyyaz Uçar- Beşiktaşlı eski milli futbolcu

Trabzon'da çılgın maç Trabzon'da çılgın maç

YEDEK: Işıl Zeybek, Ekrem Keçoğlu, Kadir Kılıç, Çağlayan Tuğal, Bünyamin Burak Aslan

HASAN ARAT KİMDİR?

Hasan Arat, kişisel internet sitesindeki verilere göre 1959 yılında Adana'da doğdu. Haydarpaşa Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. 70'li yıllarda Adana Demirspor ve Beşiktaş'ta profesyonel basketbol oynadı.

1996 yılında Ekonomist Dergisi, Türkiye Milli Prodüktivite Merkezi ve Dünya Gazetesi tarafından "Yılın İşadamı" ödülüne layık görüldü.

1998-2000 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde Süleyman Seba başkanlığındaki yönetim kurulunda ikinci başkanlık görevinde bulundu.

İstanbul'un 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları'na aday olması sürecini yönetti ve birçok olimpiyat komitesinde yöneticilik yaptı.

Kasım 2019'da Dünya Atletizm Konseyi İcra Kurulu'na kabul edildi ve İcra Kurulu Risk Komitesi Başkanı görevi devam ediyor.

Gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi Novo Invest'in ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Arat, aynı zamanda Dome Group'un kurucusu ve Beymen Group’un ise yönetim kurulu başkan yardımcısı.