CiddiGazete- Üç dönem kuralına takıldığı için milletvekili adayı gösterilmeyen AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, NTV'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık sorununa ilişkin konuşan Turan, "olağanüstü bir durumun olmadığını" savunarak, Erdoğan'ın programının yoğunluğundan söz etti. Turan, "Günde 5 program yapan, özel toplantılar ve görüşmeler yapılıyor. Dünkü olağanüstü olmayan süreç aslında tekrar programları gözden geçirme imkanı verilebilir" dedi.

Bülent Turan, Cumhur İttifakı'ndaki varlığı krize dönüşen Hizbullah patentli Hüdapar konusunda ise dikkat çeken ifadeler kullandı. "Hüdapar konusu çok konuşuluyor. Zekeriya Yapıcıoğlu'nun 'Türk Bayrağı değil Türkiye Bayrağı' ifadeleri var. Sizin listelerinizden giriyor. Nasıl değerlendirirsiniz?" sorusuna AKP'li Turan şu cevabı verdi:

"Hüdapar ayrı bir parti. Tüzüğümüz ayrı, yönetimimiz her şeyimiz ayrı. Biz Cumhur İttifakı olarak bir ittifak yaptık. Bizim Hüdapar ile ittifakımız yok. Hüdapar, Erdoğan'ı destekleme kararı aldı. Hüdapar'ın mitinglerinde Türk Bayrağı görüyorum! HDP'nin mitinglerinde Türk Bayrağı gördünüz mü? Hüdapar, teröre karşıyım, 'Hizbullah ile hiçbir alakamız yok' dedi."

OSMAN ÖCALAN KONUSUNDA DA BEYİN YAKMIŞTI

AKP'li Turan, İstanbul'da tekrarlanan büyükşehir belediye başkanlığı seçimi arefesinde TRT'ye çıkartılan ve Binali Yıldırım'a oy isteyen PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşi asker katili Osman Öcalan için de tuhaf bir değerlendirmede bulunmuştu.

Bülent Turan, kırmızı bültenle aranan ve ayağına TRT kamerası gönderilen asker katili Osman Öcalan'ın TRT'ye değil, TRTKurdi'ye çıktığını söylemişti.