Çok konuşulacak Soylu kulisi Çok konuşulacak Soylu kulisi

CiddiGazete- Devlet Bahçeli, AKP listelerinden seçime gireceği açıklanan ve Hizbullah terör örgütüne yakınlığı nedeniyle eleştiri konusu olan Hüdapar ile ilgili açıklama yaptı. Bahçeli, Hüdapar'ın terörle ilişkisi olmadığını iddia ederek, "Maksatlı polemikler tarafınızca dikkatle takip edilmektedir" ifadesini kullandı.

Bahçeli açıklamasında, "Son günlerde Hür Dava Partisi ekseninde temerküz ve tezahür eden sanal tartışmalar, maksatlı polemikler, Milliyetçi Hareket Partisi'ni hedef alan asılsız ve ahlaksız isnatlar tarafımızca dikkatle takip edilmektedir" dedi.

"Hür Dava Partisi’nin hiçbir terör örgütüyle bağ ve bağlantısı olmadığı açıklanmış ve muhataplarınca da ifade edilmiştir" diyen Bahçeli, "Sık sık gündeme taşınan Hizbullah terör örgütünün ise nasıl ve ne zaman çökertildiği malumdur. Bu hususta da ara sıra vermiş olduğu beyanlarla 'emperyalist güçlere karşı oyunu bozacak Türk milletidir' görüşünü paylaşan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ın kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, şöyle devam etti: "HDP'nin bir kez de olsa PKK'yı kınadığına, aralarında hiçbir bağın olmadığını itiraf ettiğine hiç kimse, hiçbir millet evladı tanık olmamıştır. Ancak Hür Dava Partisi terörü tümden reddetmiş, hiçbir yasa dışı örgütle bağının olmadığını eğip bükmeden milletimizle paylaşmıştır."

ZEKERİYA YAPICIOĞLU AVUKATLIĞINI YAPTI

Çok sayıda cinayet işleyen ve mezar evlerle gündeme gelen Hizbullah'ın avukatlığını Hüdapar Genel Başkanı Zekeriye Yapıcıoğlu yaptı. Zekeriya Yapıcıoğlu, katıldığı programda, "Hizbullah size göre bir terör örgütü mü?" sorusuna "Türkiye Cumhuriyeti'ne göre Hizbullah terör örgütü olabilir ama bana göre bir terör örgütü değil" cevabını verdi.