Rusya'da uçak düştü: 16 ölü

Rusya'nın Tataristan bölgesinde paraşütçüleri taşıyan bir uçağın düşmesi sonucu 16 kişi hayatını kaybetti

Rusya'da uçak düştü: 16 ölü

CiddiGazete- Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde paraşütçüleri taşıyan bir L-410 uçağının zemine sert iniş yaptı.

Sputnik’e konuşan acil servislerden bir kaynak, Tataristan’da içinde 21 paraşütçü ve 2 mürettebat üyesinin bulunduğu L-410 uçağının düştüğünü söyledi.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı bölge idaresinin doğruladığı bilgilere göre; uçaktan 7 kişi çıkarılarak hastaneye sevk edildi. Ön bilgilere göre 16 kişi hayatını kaybetti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Rusya Soruşturma Komitesi Ulaştırma Bölgeler Arası Soruşturma Departmanı’ndan Rus basınına aktarılan bilgiye göre, Tataristan’da meydana gelen L-410 uçak kazası ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Yetkili, "Tataristan'da müfettişler kazanın hangi koşullarda meydana geldiğini araştırıyor. Rusya Soruşturma Komitesi Ulaştırma Bölgeler Arası Soruşturma Departmanından müfettişler ve kriminologlar olay yerine gitti. Kazanın tüm ayrıntıları ve nedenleri netleştiriliyor" diye konuştu.

YEREL BASIN: EKİPMAN ARIZASI

Sputnik'in yerel basından aktardığı haberlere göre; kazanın nedeni ekipman arızası oldu. İç hatlarda kullanılan L-410, çift motorlu bir uçak olup, 1960'ların sonlarında Çekoslovakya'da geliştirildi. 1973'te ise ticari amaçlı kullanımına başlandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 10:19
YORUM EKLE