CiddiGazete- Meral Akşener, İyi Parti için "Temenni ederiz ki gerek bu masayı terk etmek, gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir" diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a rest çekti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Katar dönüşü yanında götürdüğü gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan'a, İyi Parti Genel Başkanı Akşener'in cevabı da soruldu.

Hürriyet çalışanı Abdülkadir Selvi, Erdoğan'a, "Siz, Sayın Akşener'e 'masayı terk etmek üzere konumunu gözden geçirmeli' dediniz ancak Akşener 'kumar masasında olmadık, bundan sonra da olmayacağız' diye bir karşılık verdi. Bu cevabı nasıl buldunuz?" diye sordu. Erdoğan, şunları söyledi:

"BÖYLE CEVAP OLUR MU?"

Böyle bir cevap mı olur? Şimdi bu ne demektir? 6'lı masa alışveriş yapmıyor mu? Bir bana, bir sana demiyor mu? Hatta "şu kadar bakanlık filancaya verilebilir" denmiyor mu? Kumar budur. Bunu kalkıp da Cumhur İttifakı'na yıkmaya çalışırsan Sayın Akşener; ne Tayyip Erdoğan'ın hayatında böyle bir şey var ne de Sayın Bahçeli'nin hayatında böyle bir şey var. Biz işimize bakıyoruz. Bizim tek derdimiz bu ülkeye hizmet. Bu ülkeye hizmette de bizim geldiğimiz yerler neresidir belli. Hayaliniz dahi bizim ulaştığımız yere ulaşamaz. 20 yıl bunun çok açık ispatıdır. Altyapıda, üstyapıda, eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, tarımda, dış politikada nereye geldiğimiz, hepsi ortada. Öyleyse bu çalışmayı, Cumhur İttifakı’nın attığı bu adımı nasıl bir kumar oyunuyla özdeş hale getirmek istersin? Bu olacak iş mi? Onun için Sayın Akşener'in kendisini ve yanındakileri bir gözden geçirmesinde fayda var.

NE OLMUŞTU?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İzmir'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İyi Parti'ye yönelik "Temenni ederiz ki bunlar da bir dönüşüm yapmak suretiyle gerek bu masayı terk etmek, gerekse milli ve yerli bir duruş sergilemek üzere konumunu yeniden gözden geçirir" sözlerine cevap verdi. Akşener şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Erdoğan anladığım kadarıyla seçime dair derin bir endişe içerisinde. Dolayısıyla da her sabah kalktığında bu endişenin çözümü için adımlar atmaya kalkıştı. Ona gayret ediyor. Geçen hafta HDP ile son derece neşeli, kakara kikiri görüntülü bir fotoğraf verdiler. Bir görüşme yaptılar. Birincisi bu. Daha sonra biliyorsunuz, tutuklu sanık olan Selahattin Demirtaş; hem özel helikopter, hem özel jetle ailesini görmeye gönderildi, gitti. Böyle bir resim burada duruyor.

"İŞ ZORA DÜŞÜLDÜĞÜ ZAMAN YERLİ VE MİLLİ İLAN EDİLEN BİZİZ"

Bu sabah uyanmış. Böyle bir çözüm bulabilirim herhalde diye düşünmüş. Bu defa da HDP üzerinden her zaman yaptığı gibi bizi o konuda dürtmeye kalkışmış. Ama biz bugüne kadar Sayın Erdoğan’ın yaptığı zigzaglara alıştık. Yani; masaya oturan kendileri, açılımları yapanlar kendileri, teröriste terörist diyemeyenlerle aynı yerde bulunanlar kendileri... Ama iş zora düşüldüğü zaman yerli ve milli ilan edilen biziz.

Biz Sayın Erdoğan ve arkadaşlarının yerlilik ve millilik üzerinden yaptığı tanıma ihtiyaç duyan bir parti değiliz. Biz 2017'de yapılan ve bugünkü bu ucube sistemi getiren o referandumda çok net, çok açık tavır koyan insanların kurduğu bir siyasi partiyiz. İyi Parti odur.

AKP'nin başörtüsü teklifinde imza krizi AKP'nin başörtüsü teklifinde imza krizi

"KUMAR MASASINDA HİÇ OLMADIK"

Dolayısıyla çizgisinde hiç kırıklık olmayan; dün neyi savunduysa, bugün de aynı şeyi kararlılıkla savunan, aynı fikri savunan bir siyasi partiyiz. Dolayısıyla milletimizin geleceğinin heba edildiği, ortaya sürüldüğü bir kumar masasında hiç olmadık. Bundan sonra da olmayız.