CiddiGazete- Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için Kocaeli'nin Gebze ilçesinden aday oldu.

Bahçeli'den Şimşek'e: Müfsit Bahçeli'den Şimşek'e: Müfsit

"İŞÇİLERİN İLÇESİNDE TÜRKİYE'NİN İŞÇİ PARTİSİ VAR"

TİP sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, İşçilerin ilçesinde Türkiye'nin işçi partisi var! Gebze Belediye Başkan Adayımız, Genel Başkanımız Erkan Baş!" ifadeleri kullanıldı.

"BEN DE ADAYIM"

Erkan Baş, adaylığıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Sevgili dostlar, Ülkemiz yine önemli bir seçim sürecine giriyor. Öncelikle partimize güvenen, belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için partimize başvuran tüm adaylarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Türkiye İşçi Partisi'nden aday olmak insana ne makam kazandırır ne de para pul; TİP adaylığının anlamı sorumluluk almak, elini taşın altına koymaktır. Adaylığı böyle değerlendirdiğimiz için ben de arkadaşlarımdan beklediğim sorumluluğu paylaşıyorum ve ülkemizin en büyük işçi havzası olan Gebze’den adaylığımı ilan ediyorum. Türkiye’nin işçi partisi Türkiye işçi sınıfının her zaman yanında ve hizmetinde olacak, demiştik. İşçi havzalarının sağ partilerin oy deposu olarak görülüp terk edilmesine asla razı olmayacak ve bu algıyı değiştireceğiz. Çünkü, algılarımızdan alışkanlıklarımıza kadar, tepeden tırnağa değişmek şart! Gebze’yi işçiler yönetecek. Türkiye'yi işçiler yönetecek.