Adliye önünde cinayet

Kayseri'de Mehmet A., avukat olan oğlunun eski müvekkili Ahmet Demir'e adliye önünde çıkan tartışmada tabanca ile ateş etti. Demir, hastanede yaşamını kaybetti

Adliye önünde cinayet

CiddiGazete

Kayseri’de Mehmet A. (68), avukat olan oğlunun eski müvekkili Ahmet Demir’e (40) adliye önünde çıkan tartışmada tabanca ile ateş etti. Sağlık ekibinin dakikalarca kalp masajı yaptığı Ahmet Demir, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, Mehmet A. gözaltına alındı.

Kayseri Adliyesi’nin önünde saat 10.30’da meydana gelen olayda, avukat Özgür A.’nın babası Mehmet A., oğlunun eski müvekkili olan ve ‘hizmet nedeni ile güveni kötüye kullanma’, ‘dolandırıcılık’ suçlarından Kayseri 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılanan Ahmet Demir ile adliyede karşılaştı.

Mehmet A., Kayseri Erciyesspor’un mali işlerden sorumlu eski yöneticisi de olan Ahmet Demir ile adliyenin önünde tartışmaya başladı.

Kısa sürede kavgaya dönen olayda Mehmet A., belinde bulunan tabancasını çıkarıp, Ahmet Demir’e ateş etti.

Vücuduna 5 kurşun isabet eden Ahmet Demir, adliye önünde yere yığıldı. Ahmet Demir’e, olay yerinden geçen bir doktor ilk müdahaleyi yaptı.

Daha sonra gelen sağlık ekipleri de Demir’e müdahalede bulundu. Dakikalarca kalp masajı yapılan Demir, ambulansla Kayseri Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Demir, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Mehmet A. ise adliyede polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 05:20
YORUM EKLE