Bir günlük başkanın marifetleri!

Söke Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Ersin Solmaz, bir günlüğüne başkan vekili oldu. Kendisine ve yakınlarına ait inşaatlarla ilgili usulsüz işlem yaptı. Ortaya çıkınca istifa etmek zorunda kaldı

Bir günlük başkanın marifetleri!

CiddiGazete- Aydın'ın Söke ilçesinde CHP'li Meclis Üyesi Ersin Solmaz, geçen kasım ayında, Belediye Başkanı Levent Tuncel'in izinli olması nedeniyle bir günlüğüne başkan vekilliği yaptı.

Aynı zamanda müteahhit olan Ersin Solmaz, bu bir gün içerisinde kendisine ve yakınlarına ait üç ayrı inşaata yapı kullanım izni verdi.

Olayın ortaya çıkması üzerine, Belediye Başkanı CHP'li Tuncel ile CHP İlçe Başkanı Ali Kemal Özcan, Solmaz'ın istifasını istedi.

Solmaz, hem belediye meclis üyeliğinden hem de partiden istifa etmek zorunda kaldı.

Solmaz'ın işlemleriyle bağlantılı olarak Fen Müdürü S.B. ile Yapı Kontrol Müdürü Ö.T.'nin de istifaları alındı.

BELEDİYE SORUŞTURMA AÇTI

Sözcü’den Latif Sansür’ün haberine göre Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Kasım 2019’da gerçekleşen olayla ilgili şunları söyledi:

“Üç günlük Ankara ziyaretim sırasında, üçüncü gün, bir gün süreyle belediye başkanlığı görevini vekaleten yürüten belediye meclis üyesinin atmış olduğu imzaya bağlı olarak, yapılan tüm işlemler iptal edildi. Kendisinin de istifası alındı.

Diğer taraftan konuyla ilgili inceleme başlatıldı. İlgili daire müdürlerinin istifası alındı. Tarafımızca idari soruşturma başlatıldı.

Hemşehrilerimiz şuna inanabilir; Söke Belediyesi olarak şeffaf ve adil bir yönetim icra ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DA DEVREDE

Öte yandan konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık tarafından görevlendiren müfettişler, Söke Belediyesi’nde inceleme yapacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 18:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya hakan
Ziya hakan - 2 yıl Önce

Beceriksiz sadece 3 ruhsatmı akpli abilerinden ders al biraz salak bu çocuk ya

Yılmaz Özdemir
Yılmaz Özdemir - 2 yıl Önce

Demek ki parti önemli değilmiş Önemli olan insanın kendi mayasıy mış