Fetoş hangi ülkeye gidecek?

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi’ye yakınlığıyla bilinen TEN TV, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile mülakat yaptı. Mülakatta çete elebaşı, hangi ülkeye gitmek istediğini açıkladı

Fetoş hangi ülkeye gidecek?

CİDDİGAZETE

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi’ye yakınlığıyla bilinen TEN TV'nin, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile mülakat yapması gündeme oturdu. Röportajı yapan TEN TV’nin sunucusu Neşeet el Dihi’nin, “Kendisini Mısır’a davet ettim ve bana geleceği hususunda ‎vaatte bulundu. Bu onun büyük bir hayali ve arzusu” dediği ortaya çıktı.

SİSİ’YE DUA ETTİ

TEN TV sunucusu El Dihi, FETÖ elebaşının Pensilvanya'daki malikânesine giderek yaptığı söyleşide Gülen’in, darbeyle göreve gelen Sisi için “muhlis ve halkının çıkarına ‎çalışan biri” şeklinde övgüler dizdiğini açıkladı. El Dihi, Gülen’in Sisi’ye dua ettiğini de ifade etti.

‘RUHANİ BİR ŞAHSİYET’

TEN TV, Gülen’den, “ruhani bir şahsiyet” olarak söz etti.

El Dihi, El Vatan Gazetesi'ne ‎mülakata dair yaptığı açıklamalarda, Gülen’in, ABD ‎istihbaratının himayesinde olduğunu, sıkı güvenlik tedbirleri altında söyleşiyi gerçekleştirdiğini açıkladı.

'TÜRKİYE’YE BASKI YAPIN'

El Dihi, Gülen’in Mısır’a gelmek istediğini belirterek, “Kendisini Mısır’a davet ettim ve bana geleceği hususunda ‎vaatte bulundu. Bu onun büyük bir hayali ve arzusu. Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi için dua etti. El ‎Sisi’yi muhlis, Allah’tan korkan ve halkı için çalışan biri olarak tanımladı” dedi.

Söyleşide Gülen, Batı ülkelerine çağrıda da bulunarak, Türkiye’ye baskı yapmalarını istedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 15:44
YORUM EKLE