Ghosn'un kaçışına 7 gözaltı

İçişleri Bakanlığı, Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un İstanbul'dan Beyrut'a kaçışıyla ilgili soruşturma başlattı. Kaçış ile ilgili 7 kişi gözaltına alınırken, 4'ünün pilot olduğu açıklandı

Ghosn'un kaçışına 7 gözaltı

CiddiGazete

Japonya'da ev hapsinde tutulan Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un MNG'nin kargo uçağıyla kaçışıyla ilgili İstanbul'da soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında şu ana kadar yedi kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alı anlardan dördünün pilot, birinin kargo firması ticaret ve operasyon müdürü, ikisinin ise havalimanı çalışanı olduğu belirtildi.

Carlos Ghosn, 1999’da Renault ile sermaye ortaklığı çerçevesinde Japon otomobil şirketinin devrini yönetmek için direktör sıfatıyla Nissan’a geçmişti. Nissan’ı 20 yıl yöneten Ghosn, 1990’larda aldığı kararlarla şirketi iflastan kurtaran isim olarak biliniyor. Maaşını düşük göstermekle suçlanan Ghosn’un gözaltına alınmasının ardından Fransa, 2018’de Ghosn’un artık Renault grubunu yönetemeyeceğini bildirmişti. Ghosn, Renault’dan ocak ayında istifa etmişti. Nissan da Ghosn’un görevine 22 Kasım 2018’de son vermişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 10:56
YORUM EKLE