KRT TV kaç liraya satıldı!

Olay TV'nin eski ortağı Hüseyin Köksal ile KRT TV yönetiminin, 30 milyon lira karşılığında satış protokolü imzaladığı öğrenildi

KRT TV kaç liraya satıldı!

CiddiGazete- Olay TV'nin eski ortağı Hüseyin Köksal ile KRT TV yönetiminin protokol anlaşmasını yaptığı öğrenildi. İşsiz kalan 180 Olay TV çalışanı, artık KRT TV çatısı altında görev yapacak. Peki kanalın mevcut çalışanlarının durumu ne olacak?

Medyakoridoru'nun haberine göre, Olay TV'nin eski ortağı Hüseyin Köksal'ın, KRT TV'yi almak için görüşmeler yürüttüğü ve satış için ön anlaşmaya vardığı konuşuluyordu. Bugün edinilen yeni bir bilgiye göre ise Köksal ile kanal yönetimi ön protokol anlaşmasını imzaladı ve 30 milyon lira karşılığında KRT TV'yi satın aldı.

SATIŞ İŞLEMİ KRT TV ÇALIŞANLARINA BUGÜN TEBLİĞ EDİLECEK!

KRT kaynakları, Olay TV'nin muhasebe görevlilerinin, 25 Ocak Pazartesi gününden itibaren KRT TV'nin hesaplarını incelemek için kanalda olduğunu ve kanal yönetiminin satışla ilgili bugün çalışanlara açıklama yapacağını açıkladı. Devir işleminin ise 2 Şubat tarihine kadar tamamlanacağı konuşuluyor.

KRT TV OLAY TV BİNASINA TAŞINIYOR!

Öte yandan KRT TV'nin tüm ekipmanlarıyla birlikte Olay TV'nin Kağıthane'de bulunan ofisine taşınacağı ifade ediliyor.

PEKİ KRT TV ÇALIŞANLARININ DURUMU NE OLACAK?

Hüseyin Köksal'in KRT TV'yi satın almasıyla işsiz kalan 180 Olay TV çalışanı artık KRT çatısı altında görev yapacak. Ancak, KRT TV'nin mevcut çalışanlarıyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmış değil.

KRT'de şu an için 80 çalışanın görev yaptığı belirtiliyor. Kulislerde konuşulan iddia ise çok sayıda basın emekçisinin işsiz kalabileceği yönünde.

SON DAKİKA GELİŞMESİ

Olay TV'nin ortağı iş insanı Hüseyin Köksal'la birlikte hareket eden ekibi KRT TV'yi devralmak için bir haftadır görüşüyordu.

O görüşmeler bu gece saat 23.30'da sonuçlandı. KRT yönetimi ile KRT'ye talip olan Olay TV ekibi arasında gerçekleşen görüşmelerde bazı pürüzler çıkınca uzlaşılamadı.

KRT TV MEVCUT EKİBİ İLE DEVAM EDİYOR

Gerçekgündem'de yer alan habere göre, taraflar masadan uzlaşamadan kalktı ve böylece görüşme trafiği sona erdi. KRT TV'nin yeni bir gelişme olmadığı taktirde mevcut ekibi ile yola devam edeceği öğrenildi.

ÇALIŞANLARIN DURUMUNDA UZLAŞAMADILAR!

Kulislere yansıyan bir başka bilgiye göre, temel uzlaşamama konusunun KRT TV'de çalışan mevcut 80 kişinin durumuna ilişkin olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 12:37
YORUM EKLE