CiddiGazete- İyi Parti SözcüKürşad Zorlu, partisinin genel merkezinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Genel başkan Meral Akşener'in grup toplantısındaki sözleri üzerine başlayan "afiş" tartışmasıyla ilgili CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun konuşmalarına rağmen ilerleme olmadığını söyledi. Zorlu, gazeteci Ayşenur Arslan'ın Akşener hakkındaki iddialarına da cevap verdi.

Yine ülkeyi uçurma vaadi! Yine ülkeyi uçurma vaadi!

"MURAT ONGUN'DAN BİLGİ ALSINLAR"

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in partisinin grup toplantısında Ankara, İstanbul ve İzmir'de hazırladıkları afişlerin bilbordlara asılmasının engellendiğini söylemesine de değinen Zorlu, Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel'in bu konudaki açıklamalarına rağmen herhangi bir ilerleme sağlanmadığını söyledi. Kürşad Zorlu'nun ifadeleri şöyle:

"Yanlış hatırlamıyorsam ikisinin de açıklamasının üzerinden 24 saat geçti. Bize herhangi bir şekilde bu şirketten; anlaşmamız olduğu halde, parasını ödemiş olduğumuz halde ve birisi CHP'nin genel başkanı diğeri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bu açıklamaları yapmış olmalarına rağmen herhangi bir olumlu seyir, adım, girişim olmamıştır. Zannediyorum bilgiyi doğru yerden almıyorlar. Onun için mesela sayın Murat Ongun’dan bilgi almak isterlerse durumunun gerçekliğini, detaylarını çok daha net bir şekilde görmüş olacakları düşüncesindeyim."

AKŞENER HAKKINDAKİ İDDİALAR: HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATTIK

Kürşad Zorlu, Halk TV'den Ayşenur Arslan'ın Meral Akşener hakkındaki iddialarına da cevap verdi. Ayşenur Arslan, Akşener'in iki ay önce bir siyasetçi ile görüşmesinde Kemal Kılıçdaroğlu'nu kastederek "Sizce ben Alevi-Kürt bir Cumhurbaşkanı seçtirir miyim? Siyasi çizgim buna izin verir mi! Asla!" dediğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ise "abi" diyerek bahsettiğini öne sürmüştü. Zorlu, iddialarla ilgili hukuki sürecin başlatıldığını vurgulayarak şöyle konuştu:

"Bu yazıyı yazan kişinin yanlış hatırlamıyorsam sözlerini çarpıtması neticesinde televizyon programı durdurulmuştu. Bir defa şunu söyleyeyim; çok çirkin. Bu iddiaları kesinlikle reddediyoruz. Bakın ben operasyon siyaseti demiştim. Operasyon siyasetinin yanında bir de yakın geçmişte, propagandist gazetecilik eklendi. Bu şekilde kadro tamamlandı. Ancak biz bu konuda kararlıyız... Bütün bu tutarlı adımları İyi Parti atıyorken, üçüncü yolu açma irademizden dolayı bize acımasızca saldıran propagandist gazetecilik anlayışı milletimizce de dikkatle takip ediliyor. Ama biz bunlardan çekinmiyor ve korkmuyoruz."