Akşener'in fotoğrafı indirildi Akşener'in fotoğrafı indirildi

CiddiGazete- İyi Parti'den bir istifa haberi de İzmir'den geldi. İyi Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Kemal Sevinç, partisinden istifa etti.

Kemal Sevinç, istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada, Bornova, Manisa ve İzmir Büyükşehir belediyelerinde uzun yıllar üst düzey kamu yöneticiliği yaptığını, partisinin kuruluş aşamasında kurucu il başkan yardımcısı olarak görev aldığını belirtti.

2019 yılında yapılan seçimlerde Bornova ve Büyükşehir belediyesi meclis üyeliği, aynı zamanda da grup başkan vekilliği görevini üstlendiğini aktaran Sevinç, şunları kaydetti:

"İYİ Parti'de siyasete girmeyi tercih ederken beklentim, bu partinin ulusal hassasiyetlere ve Atatürk ilkelerine önem veren bir merkez partisi olmasıydı. İlk yıllarda sayın genel başkanın izlediği siyaset bu yöndeydi. Ancak son dönemlerde merkez parti ekseninden uzaklaşan bir tutum izlemeyi tercih etmesi, topluma gereken güveni vermemesi nedenlerinden dolayı İYİ Parti'de siyasete devam etmemin bir anlamı kalmadığı için parti üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım."