CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli programlar için geldiği Amasya'da kendisini karşılayan vatandaşlara hitap etti.

"BUGÜN TÜRKİYE ÇOK KAMPLAŞTI"

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın öneminden bahseden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

- Bugün 30 Ağustos. Tarihimiz açısından son derece önemli bir gün. Sabahleyin devlet erkanı olarak Anıtkabir'e gittik ve bu ülkenin kurtarıcısı olan Gazi Mustafa Kemal'i andık.

- Bugün 30 Ağustos. Geleceğimiz için, dedelerimiz, babalarımız mücadele etti. Onlar bize güzel bir Türkiye'yi armağan etti. Bağımsız bir ülkede, bayrağımızın altında güzel vatanımızda, güzelce yaşayalım diye.

- Ama bugün Türkiye çok kamplaştı. Bu kamplaşmadan Türkiye'yi çıkarmamız lazım. Beraber ve birlikte çıkaracağız.

- Bizim Kurtuluş Savaşı sürecinde, Amasya'nın çok önemli bir yeri vardır. Bu nedenle Amasya'ya 30 Ağustos'ta gelmek, benim için de bir ayrıcalıktır.

"BU GÜZEL ÜLKEYE DEMOKRASİYİ GETİRMEK BİZİM BOYNUMUZUN BORCUDUR"

"Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlü bir devlettir" diyen Kılıçdaroğlu, "Bugün içinde bulunduğu durum çok parlak değildir. Ama biz babalarımızın, dedelerimizin bize miras bıraktığı bu ülkeyi büyüteceğiz, güçlendireceğiz. Bu ülkede hep beraber, birlikte yaşayacağız. Başkaları ne derse desin bu güzel ülkeye demokrasiyi getirmek bizim boynumuzun borcudur. Bunu yapacağız, beraber birlikte yapacağız. Bundan emin olmanızı isterim" İfadelerini kullandı.

"SİZ GÜÇ VERİRSENİZ TAMAMINI ALLAH'IN İZNİ İLE ÇÖZECEĞİZ"

"Artık bu ülkede ayrışmaya yer yok. Beraber olmak zorundayız. Eğer biz hep beraber birlikte olursak yenemeyeceğimiz hiçbir güç yoktur" diyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması şöyle:

- Türkiye fakirleşti, farkındayım. Türkiye ayrıştı, farkındayım. Türkiye kavgalı bir noktaya taşınmak isteniyor, farkındayım. Türkiye'de derin bir yoksulluk var onun da farkındayım.

- Ama farkında olmak yetmez, siz güç verirseniz tamamını Allah'ın izniyle çözeceğiz. Altı lider bir aradayız. Altı lider aynı şeyleri söylüyoruz. Altı lider de kararlıyız, beraber Türkiye'nin sorunları çözeceğiz. En büyük gücümüz de sizlersiniz. Sizlerden güç alıyoruz. Sizlerle yola çıktık. Sizlerle Türkiye'yi büyüteceğiz ve aydınlatacağız.