CiddiGazete- İyi Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın İyi Parti'den transfer ederek CHP'den Keçiören belediye başkan adayı yaptırdığı Portaş'ın eski yönetim kurulu başkanı Mesut Özarslan'ın ihaleye fesat karıştırmaktan yargılanacağını söyledi.

Antalya'da 600 daire daha mı! Antalya'da 600 daire daha mı!

"Mesut Özarslan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin PORTAŞ ve BELKO şirketlerindeki iş ve işlemlerine ilişkin dosyalardan hiçbir şekilde sıyrılamayacaktır" diyen Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

"Bir aileye bağlı şirketlerde neler yaptığını, Büyükşehir Belediyesi'nin Mamak kentsel dönüşümünde 2 milyara bitecek işi müteahhitlik oyunlarıyla nasıl 6 katı maliyetlere çıkardığını, yaptıkları villaları, girdikleri ihalelere karıştırdığı fesadın hesabını verecektir."

"VESAYETİ ALTINDA"

Mesut Özarslan'ın CHP'den adaylık sürecini anlatan Cengiz Topel Yıldırım şunları söyledi:

"Bu Mesut Özarslan şimdi CHP'nin Keçiören Belediye Başkan Adayı. Mansur Yavaş önce Mesut Özarslan'ı götürdü Etimesgut'a aday yapacaktı. Sonra Mamak'a götürdü yapamadı. Sonra döndü Keçiören'de karar kıldı. Mesut Özarslan'ın özelliği nedir ki bu kadar yerde belediye başkan adayı diye gezdirdi Mansur Yavaş? Ya Mansur Yavaş Mesut Özarslan tarafından tehdit ve şantaj altındadır, ya da Mesut Özarslan'ın vesayeti altındadır."

"YARGILANACAK"

Mesut Özarslan'ın Ankara Büyükşehir Belediyesi'ndeki iş ve işlemleriyle ilgili elinde belgeler olduğunu belirten Yıldırım, "Elimizdeki bazı bölümlerini açıkladığımız bilgi ve belgeler, bir bölümü de birkaç gün içinde açıklayacağımız ihalelere fesat karıştırmayla ilgili belgeler nedeniyle yargılanacak ve Türk adaleti tarafından da mahkûm edilecektir" dedi.

DEĞİRMENİN SUYU NEREDEN GELİYOR?

MHP'den İyi Parti'ye transfer olan Mesut Özarslan, Meral Akşener'in referansıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki Portaş'ın yönetim kurulu başkanlığına getirildi.

Portaş'a tarihinde ilk kez zarar ettiren Mesut Özarslan, milyon dolarlık ihaleleri yeterlilik belgesi olmayan bir aile şirketine vermesiyle dikkati çekti.

Daha sonra İyi Parti'den istifa edip aday olabilmek için CHP saflarına katılan Özarslan, Keçiören'deki belediye başkan adaylığı sürecindeki harcamalarıyla gündeme geldi.

Belediyeden aldığı maaşla orantısız para harcayan Mesut Özarslan, kampanyasında ABB'nin elemanlarını kullandı.

Seçim çalışmasında harcadığı para MASAK'ın da dikkatini çekecek rakamlara ulaşan Mesut Özarslan, mal varlığını açıklamadı.