CiddiGazete- Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in altılı masa ile ilgili açıklamalarına ilişkin, "Bu açıklama şunu gösterir ki, artık İyi Parti altılı masada değil. Ya yoluna kendisi devam edecek ya da Cumhur İttifakı ile hareket ederse bundan memnuniyet duyarız" değerlendirmesini yaptı.

Destici, BBP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında Akşener’in açıklamaları hakkında şöyle konuştu:

“Başından beri İyi Parti ve Genel Başkan Sayın Meral Akşener, Sayın Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacak aday olduğunu ifade etti. Kazanacak bir cumhurbaşkanı adayının gösterilmesi gerektiğini hep ifade etti.

Onun açıklaması şunu gösterir ki, artık İyi Parti, altılı masada değil. Ya yoluna kendisi devam edecek ya da Cumhur İttifakı ile birlikte hareket ederse bundan memnuniyet duyarız. Daha önce de Cumhur İttifakı’nın genişlemesine çok sıcak baktığımı ifade etmiştim.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sol Parti ve Türkiye İşçi Partisi ile görüştüğünü de hatırlatan Mustafa Destici, önümüzdeki günlerde HDP ile de bir görüşme olabileceğini söyledi.