Atatürk'e çattı, koltuğu kaptı!

Atatürk'e hasmane tutum sergileyenlerin atanma furyasına bir yenisi daha eklendi. Ömer Özyılmaz, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu üyeliğine getirildi

Atatürk'e çattı, koltuğu kaptı!

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Ömer Özyılmaz atandı.

Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü mezunu olan ve çeşitli ortaokul ile liselerde öğretmenlik yapan Özyılmaz, Atatürk ve Uludağ üniversitelerindeki ilahiyat fakültelerinde öğretim üyeliği görevlerinde bulundu.

Özyılmaz, 1995 yılında yapılan genel seçimlerde, Refah Partisi'nden Erzurum milletvekili seçilerek Meclis'e girdi. Ömer Özyılmaz, daha sonra AKP'ye geçti ve 2002 seçimlerinde AKP Erzurum milletvekili olarak görev yaptı.

Özyılmaz'ın, 5 Şubat 2020'de, sosyal medya hesabı üzerinden, üniversitelerde okutulan Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi derslerinin "Kemalist vesayet sisteminin tamamen tasfiye edilmesi" için kaldırılması önerisine yönelik "Sadece üniversitelerden değil, ilkokul, ortaokul ve liselerden de bu dersler kaldırılmalıdır. Onun yerine kolektif hafıza dersi konulmalı, Mustafa Kemal de diğer büyüklerimizle beraber, birlik ve beraberlik içinde, o ders çerçevesinde yeni nesle tanıtılmalıdır" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Ömer Özyılmaz, Atilla Yayla'nın 4 Şubat 2020'deki paylaşımını retweetledi. Tepki gelince bir gün sonra ifadelerini yumuşattı! 

Özyılmaz'ın, "İslami Eğitim ve Psikolojik Temelleri", "Türk Milli Eğitim Sisteminin Sorunları ve Çözüm Arayışları" ile "Osmanlı Medreselerinin Eğitim Programları" adlı kitapları bulunuyor.

İSMAİL KONCUK TEPKİ GÖSTERDİ

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Ömer Özyılmaz'ın atama kararına tepki gösterdi. Kocuk, "Şaşırdık mı? Tabii ki hayır!" dediği sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Üniversitelerin yanı sıra Atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi dersleri ilkokul, ortaokul ve liselerden de kaldırılmalıdır" diyen Prof. Dr. Ömer Özyılmaz Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu üyeliğine atanmış.

Şaşırdık mı? Tabiki hayır!

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 05:31
YORUM EKLE