Belediye başkanına silahlı saldırı

AKP'li belediye meclis üyelerinin istifasıyla gündeme gelen Yomra'da, İyi Partili belediye başkanı Mustafa Bıyık bu sabah silahlı saldırıya uğradı

Belediye başkanına silahlı saldırı

CiddiGazete- Saldırı olayı, bugün sabah mesai başlarken meydana geldi. Yomra Belediye Başkanı İyi Partili Mustafa Bıyık, sabah saatlerinde Sancak Mahallesindeki belediye binasına geldi.

Burada aracından inen Başkan Bıyık'a, Trabzon Caddesi tarafından siyah kapüşonlu bir kişi tarafından silahla ateş edildi.

KURŞUNLARDAN 4'Ü BELEDİYE BİNASINA, 1'İ ATM'YE İSABET ETTİ

Sokakta 5 el silah sıkıldığı, kurşunların 4'ünün belediye binasına ve 1'inin de ATM'ye isabet ettiği kaydedildi.

Olaydan yara almadan kurtulan Başkan Bıyık'ın hemen belediye binasına girdiği bildirildi. Olay gerçekleştiği sırada araçta Mustafa Bıyık ve şoförünün bulunduğu öğrenildi.

ZANLI KAÇTI

Olayı gerçekleştirdiği kaydedilen siyah kapüşonlu şahsın ise Trabzon Caddesi istikametinde renkli merdivenlerden yukarı doğru kaçtığı bildirildi.

Yomra polisi bölgeye geniş çaplı güvenlik koridoruna alırken, şahsın yakalanması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Polis, bölgedeki güvenlik ve MOBESE kameralarını inceleme altına alırken şahsın kimliğinin tespit edilmeye çalışıldığı kaydedildi.

BEKLEME SALONUNDA BULUNAN KADINA İSABET EDİYORDU

Olayda belediye binasına isabet eden kurşunlardan biri, bekleme salonunda oturan kadını az farkla geçip yan koltuğa saplandığı belirtildi.

MUSTAFA BIYIK'TAN İLK AÇIKLAMA

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’tan ilk açıklama geldi. 


Başkan Bıyık, saldırıyı gerçekleştiren şahsı gördüğünü, 17 yaşında olduğunu bildirdi. 
Belediye binasına girerken silahlı saldırının gerçekleştiğini kaydeden Mustafa Bıyık, "Ne olduğunu anlamadım. Ben Belediye binasına giriyordum. Sonra kurşun sesini duydum. Arkamı döndüğümde 17 yaşlarında bir çocuğu gördüm.

Net olarak gördüm yüzünü, sonra arkasını döndü. Mermi sıktıktan sonra arkasını döndü. Havaya ateş etmeye başladı. Sonra arka sokaktan merdivenlerden yukarı doğru kaçtı" dedi.


Olayın neden gerçekleştiğini bilmediğini ifade eden Başkan Bıyık, "Neden olduğunu bilmiyorum. Şu anda olay çok sıcak. Güvenlik güçlerimiz araştırıp bulacaktır. O zaman biz de gerçeği öğreneceğiz. Gerçekten şu anda ben de ne olduğunu bilmiyorum. Şahıs yakalanınca neden yaptığını, niye yaptığını, hep birlikte öğrenmiş olacağız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 20:52
YORUM EKLE