CHP’de başdöndüren trafik

CHP’de yerel seçimlerle ilgili trafik hızlandı. İYİ Parti görüşmesinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki hafta Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile de görüşeceği öğrenildi. İYİ Parti'yle ikinci görüşme bugün yapılacak

CHP’de başdöndüren trafik

CHP’de sürpriz İYİ Parti görüşmesinin ardından baş döndürücü bir trafik yaşanmaya başlandı. CHP genel merkezi kaynaklarından edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi milletvekili Cihangir İslam ile özel bir görüşme yaptı. Görüşmede, “16 Nisan referandumunda ortaya çıkan sonucun bir benzerini elde etmek için işbirliği oluşturmak ve bunun için görüşmek önemli. Bu çerçevede Temel Bey’i de (Karamollaoğlu) ziyaret etmek istiyorum” mesajını ileten Kılıçdaroğlu’nun, önümüzdeki hafta Karamollaoğlu’nu ziyaret ederek yerel seçime ilişkin iş birliği önerisi götürmesi bekleniyor.

İNCE RANDEVU İSTEDİ

Kılıçdaroğlu’nun bir başka görüşmesi ise CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile olacak. İnce, Kılıçdaroğlu’ndan kendi adaylığına ilişkin olarak değil sorun yaşanan bazı belediyelerle ilgili görüşlerini aktarmak üzere randevu talebinde bulunduğu öğrenildi. Genel merkez de talebe olumlu cevap verdi.

SİSLER KALKIYOR

Kılıçdaroğlu’nun, Meral Akşener ile yaptığı görüşmenin üzerindeki sis perdesi de aralanmaya başladı. Görüşmede yerel seçimler için 16 Nisan öncesi kurulan işbirliğinin bir benzerinin oluşturulmasının çerçevesi ele alındı.

CHP NASIL BAKIYOR?

CHP genel merkezinde Manisa, Mersin, Denizli Büyükşehir Belediyeleri ile İYİ Parti’nin güçlü olduğu bazı il ve ilçelerde İYİ Parti adaylarının desteklenebileceği; İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya gibi iller ile halihazırda belediyelerinin bulunduğu illerde ise CHP’nin kendi adaylarıyla seçime gireceği konuşuluyor. İYİ Parti Ankara’yı istemesine rağmen CHP bu öneriye soğuk bakıyor. CHP’de hakim görüş, “Anamuhalefet partisinin büyük illerde aday çıkarmamasının doğru olmadığı” yönünde.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER