Destici'den 'Erdoğan' savunması

Kılıçdaroğlu'nun "kaçış planı" açıklamasına Mustafa Destici'den cevap geldi: Gezi’de, 15 Temmuz'da iç savaş çıkaramadınız, kardeşi kardeşe düşüremediniz, düşüremeyeceksiniz. Buna geçit vermeyeceğiz"

Destici'den 'Erdoğan' savunması

CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 22.00'de "bir kaçış planının anatomisini" ifşa edeceğini açıklamıştı. Verdiği saatte açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin ABD'ye kaçmak için paravan bir vakıf kurduğunu söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu, paravan yapıya Ensar ve TÜRGEV Vakfı üzerinden para aktarıldığını kaydetti.

DESTİCİ'DEN AÇIKLAMA

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yapmış olduğu açıklamanın ciddiye alınabilir bir iddia olmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun videoyu yayımlamasıyla birlikte sosyal medya hesabından paylaşım yapan Destici, "Şehitler verdiğimiz ve yeni harekat planlarının yapıldığı bugün, milletin %53 oyuyla seçilmiş Büyük Türk Devleti'nin Cumhurbaşkanının yurtdışına (hele ki ABD'ye) kaçma planları yaptığının Kılıçdaroğlu tarafından söylenmesi kabul edilebilir ve ciddiye alınabilir bir iddia değildir" dedi.

Meclise AKP Milletvekili olarak giren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Demokratik olarak iktidarı değiştirme ümidini yitirenler, 15 Temmuz'da darbeci hainlerle başaramadıklarını, aldıkları talimatla başaracaklarını mı zannediyorlar? Gezi'de, 15 Temmuz'da iç savaş çıkaramadınız, kardeşi kardeşe düşüremediniz, düşüremeyeceksiniz. Buna geçit vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2022, 08:00
YORUM EKLE