Kongrede siyasi konuşma yasak!

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, partisinin il başkanlarına gönderdiği mesajda, il ve ilçe kongrelerine devam edileceğini ancak siyasi konuşma yapılmayacağını bildirdi

Kongrede siyasi konuşma yasak!

CiddiGazete- İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, partisinin devam eden il ve ilçe kongreleriyle ilgili il başkanlarına talimat gönderdi. Salgın hastalık riskine rağmen kongrelerin devam edeceğini belirten Aydın, “Faaliyet ve mali raporların okunmasından sonra siyasi içerikli konuşmalar yapılmadan seçimlere geçilecek” dedi.

Koray Aydın'ın 81 il başkanına gönderdiği talimat şöyle:

"İYİ Parti ilçe ve il kongrelerimiz belirlenen takvime uygun olarak devam edecek ancak faaliyet ve mali raporların okunmasından sonra siyasi içerikli konuşmalar yapılmadan seçimlere geçilecek; kongrenin ilçe seçim kurulu görevlilerince yürütülerek usulüne uygun şekilde süratle tamamlanması yoluna gidilecektir.

Koronavirüs salgınının ülkemizde genel hayatı etkileyecek bir düzeye erişmesi durumunda, kongrelerimizin genel olarak ertelenmesi söz konusu olursa, bu durum genel merkezimizin alacağı kararla tüm teşkilatlarımıza ivedi olarak duyurulacaktır.

Bu talimatın ilinizdeki tüm teşkilatlara ve parti görevlilerine duyurulması ve gereğinin yapılması hususunda; bilgilerinizi önemle rica eder; hayırlı, huzurlu ve sağlıklı kongreler temennisiyle, çalışmalarınızda başarılar dilerim."

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 18:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ersin ÖZYILMAZ
Ersin ÖZYILMAZ - 1 yıl Önce

Kongreler!, Koray Bey'in talimatı ile sevk edilmez!
Kongreler!, Divan Teşekkülü oluştuktan sonra!, Tüm yetki ve selayet DİVAN Heyetinde olmak kaydıyla!, DİVAN Heyetinin ortak kararı ile Devam eder!
Kendi isteklerini!, Talimatla yaptıracaklarını umanlar!, Yanılgıdadır.