Özdağ hakkında dava açılması istendi!

İçişleri Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Dairesi ve Göç İdaresi Başkanlığı, Ümit Özdağ hakkında tespit edilecek suçlardan dava açılmasını istedi

Özdağ hakkında dava açılması istendi!

CiddiGazete- İçişleri Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Dairesi ve Göç İdaresi Başkanlığı, Süleyman Soylu ile tartışma yaşayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

DİLEKÇELER SAVCILIĞA ULAŞTI

İçişleri Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ile Göç İdaresi Başkanlığının suç duyurusu dilekçeleri, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosuna ulaştı.

Özdağ'ın sosyal medya hesabında yaptığı açıklamaların yanı sıra yazılı ve görsel medyaya yansıyan değerlendirmelerine yer verilen dilekçelerde, sığınmacılar üzerinden toplumsal barış ve huzurun hedef alındığı iddia edildi.

Dilekçelerde, Ümit Özdağ hakkında, savcılık makamınca resen tespit edilecek suçlardan dava açılması talebinde bulunuldu.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN CEVAP VERDİ

Ümit Özdağ, suç duyurusundan sonra sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. "Türk vatanını ve Türk Milleti'nin hakkını savunmakla suçlayabilir ve dahi mahkum edebilirsiniz. Buna rağmen örtülü istilaya direneceğiz" diyen Özdağ, "Ama siz bağımsız yargı önünde vatana ihanetten yargılanacaksınız! Türk Milleti'nin vicdanında ise çoktan mahkum oldunuz" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 10:42
YORUM EKLE