Sinan Aygün CHP'den istifa etti

Ankara İl Başkanlığı tarafından kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Sinan Aygün, CHP'den istifa ettiğini duyurdu

CiddiGazete

Sinan Aygün CHP'den istifa ettiğini duyurdu. CHP eski milletvekili olan Sinan Aygün, istifa dilekçesinde “Gördüğüm lüzum üzerine CHP'den istifa ediyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim” ifadelerini kullandı.

Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP'li üç belediye meclis üyesi hakkında, TOGO Kuleleri inşaatının 16 Aralık’ta mahkeme kararıyla mühürlenmesinin ardından suç duyurusunda bulunmuştu. Önce, "Benden rüşvet istediler" diyen Sinan Aygün, daha sonra düzenlediği basın toplantısında, bu iddiasından vazgeçerek, "Öyle bir şey yoktur" dedi.

Aygün ve Belediye Meclis Üyesi olan kız kardeşi Sibel Aygün hakkında parti üyeliğinden kesin çıkarma istemiyle CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından disiplin soruşturması başlatılmıştı.

Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Sinan Aygün hakkında savcılığa, hem FETÖ'ye yardım ve yataklıktan, hem de kendisine iftira atıp hakaret ettiği için iki ayrı suç duyurusunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 01:51
YORUM EKLE