CiddiGazete- Başbuğ Alparslan Türkeş'in, "Tabuta sığmadı yavrum" dediği ülkücü şehit Ercüment Yahnici'nin ağabeyi Şevket Bülend Yahnici, MHP Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Alparslan Türkeş'in A takımında yer alan, Ankara milletvekilliğinin yanısıra, MHP Genel Başkan Yardımcılığı da yapan 71 yaşındaki Şevket Bülend Yahnici, "ülkücü hareketin hafızası" olarak biliniyor.

Ülkücülerin fikri mimarlarından Dündar Taşer'in de damadı olan Bülend Yahnici, Alparslan Türkeş Vakfı'nın saldırıya uğrayan Ankara'daki etkinliğine konuşmacı olarak katılmış ve menfur olayı kınamıştı.

Yahnici, saldırı olayını anlatırken, "Grubun önünde bulunan birisi 'MHP geldi' diyerek, fırsat ve boşluk bulduğu ilk anda arkadaşlarımıza çullandı. Binali'yi aksakal ilan edenler, bugün Ülkücü Hareket'in aksakallarına saldırdılar" ifadelerini kullanmıştı.

Şevket Bülend Yahnici'nin ifadelerinden "rahatsız" olan mevcut MHP yönetimi, MDK'yı devreye soktu.

Rahatsızlığı nedeniyle evinde tedavisine devam edilen ve kemoterapi gören Yahnici'yi MHP'den "atmak" için soruşturma başlatan MHP Merkez Disiplin Kurulu, tebligat göndererek savunma istedi.

İşte Şevket Bülent Yahnici'yi MHP'den atmak için soruşturma başlatan Merkez Disiplin Kurulu: