CiddiGazete- Recep Tayyip Erdoğan'a destek istemek için Zafer Partisi'nin kapısını çalan AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Ümit Özdağ ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı.

Saray rejimini ayakta tutabilmek için bazı Türk milliyetçilerini "maraba" niyetine kullanmayı alışkanlık haline getiren AKP, Hizbullah patentli Hüdapar'a dört milletvekilliği, İrfan Tutumlu isimli ülkücüyü silahla vurup ağır yaraladığı için cezaevinde yatan DSP'nin Dev-Solcu Genel Başkanı Önder Aksakal'a neredeyse hiç seçmeni olmamasına rağmen vekillik hediye etti.

İKİ KİŞİ ARASINDAKİ ÖZEL GÖRÜŞMEYİ ANLATTI

Erdoğan'ı temsilen Zafer Partisi'nin kapısını çalan AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Ümit Özdağ ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı. Kurtulmuş, Özdağ'ın destek karşılığında kendilerinden bakanlık istediğini söyledi. Numan Kurtulmuş'un Özdağ ile ilgili açıklamaları şöyle:

TÜRK MİLLİYETÇİLERİ AKP'NİN MARABASI MI?

- Sayın Özdağ, göçmenlerin gönderilmesiyle ilgili bir bakanlık talebinde bulundu.

- Bu kadar tartışmadan sonra söylemek hakkaniyeti teslim bakımından olur.

- Bir bakanlığın verilmesi ve göç meselesinin o bakanlık üzerinden düzenlenmesi, tercihen İçişleri Bakanlığı üzerinden düşünülüyordu.

- Göç meselesinin bizim tarafından düzenlenmesinin doğru olacağı, tercihan İçişleri Bakanlığı olmasının doğru olacağını ifade etti.

"VERDİĞİM CEVABI SÖYLEYEYİM..."

- Ben de verdiğim cevabı söyleyeyim; Cumhur İttifakı başından itibaren hiçbir şekilde al ver pazarlığı içerisinde olmadık.

- Cumhur İttifakı'na katılan hiçbir partinin böyle bir pazarlığı olmamıştır.

- Karşı tarafla daha evvel temasın olduğunu söyledi, görüşmeden sonra da temas olabileceğini söyledi.

- Biz de açık pazarlık değil, ilkesel duruşumuz olduğunu söyledik.

- Temelde terör ve göç gibi iki konuyu konuştuk.

- Gayet güzel, medeni ve olgun bir görüşme oldu.

- Sonuçta esas meselenin bir pozisyon ya da bakanlık pazarlığı olduğunu ifade etmek isterim.