YRP'den istifa yalanlaması YRP'den istifa yalanlaması

CiddiGazete- İyi Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım ile Mansur Yavaş arasındaki tartışmalar, vatandaşlar için Ramazan eğlencesine döndü.

Mansur Yavaş'ın, "Bana gelip Mamak belediye başkan adaylığını istedi. Vermediğim için hakkımda iddialarda bulunuyor" dediği Cengiz Topel Yıldırım, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Vatandaşları gündüz iftar saatini, gece de sahuru beklerken eğlendiren atışmada Cengiz Topel Yıldırım'ın ifadeleri şöyle:

- Mansur Yavaş, size cevap verilmez sadece teşhis konulur. Ya kronik bir yalancısınız ya da ağır bir şizofreni vakası. Maalesef ileride 140jurnos belgesellerinin konusu olacaksınız.

- İYİ Parti'den aday olacağımın duyulması üzerine CHP genel başkanı Özgür Özel görüşmek için beni davet etti, bu adaylıktan duyduğu üzüntüyü ifade etti, bunu engellemek için uğraştı.

- Bu uğraşının bir parçası olarak, beni siz davet ettiniz onun ricası üzerine sizinle görüşmeyi kabul ettim.

- Bu görüşmede gözlerinizin içine baka baka İYİ Parti adayı olacağımı söyledim.

- Bunun üzerine, durduk yere Mamak Belediyesi konusunu siz açtınız ve atadan kalan arsanızı çocuklarınız arasında bölüştüren bir tavırla "Mamak'ı da Mesut'a verdim" dediniz.

- Sizden farklı olarak, yaptığım özel görüşmeleri kamuoyuyla paylaşmak ve olayları çarpıtarak anlatmak gibi bir adetim yoktur.

- Dolayısıyla, rahat olabilirsiniz; gerek sizinle gerek Özgür Bey ile yaptığımız görüşmelerde konuştuğumuz konular, siz yalan söylemediğiniz sürece, bende saklı kalacaktır.

- Ancak bu akşam söylediklerinizle ustaca kumpaslar kurduğunuzu ve kılınız kıpırdamadan yalan söyleyebileceğinizi hepimize gösterdiniz.

- Sizin ve etrafınızdakilerin makam mevki hırsından gözü dönmüş adeta.

- Şimdi sizi tekrar ciddiyete ve ağırbaşlı olmaya davet ediyorum.

- Sizinle ilgili belgeleriyle ortaya koyduğum yolsuzluk iddialarına cevap verin ve kuşaklar boyu anlatılacak çorba dağıtmak dışında hiçbir dişe dokunur icraat yapmadan geçirdiğiniz beş senenin hesabını verin.

- Eğer ayarlanmış mülakatlar yerine demokratik bir tartışma yapmaya cesaret edebilirseniz, bunları sizinle karşı karşıya konuşmak için her zaman burada olacağım.

MANSUR YAVAŞ NE DEDİ?

TV100 yayınına katılan Mansur Yavaş, "İhaleye fesat karıştırmak konusunda onun tecrübesi çoktur; şimdilik o kadarını söylüyorum. Cengiz Topel Yıldırım geldi benden Mamak belediye başkanlığını istedi. Biz de vermeyince bu sefer bütün televizyonlara sadece Mansur Yavaş'ı karalamak için gidiyor. Ruh sağlığını kaybetmiş bu arkadaş" demişti.