Akşener İzmir'de CHP'yi eleştirdi Akşener İzmir'de CHP'yi eleştirdi

CiddiGazete- Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili Doğan Aydal katıldığı canlı yayında AKP ve Murat Kurum ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aydal, Ekrem İmamoğlu'na da destek veren ifadeler kullandı.

Halk TV ekranlarında yayımlanan "Perdenin Önü Arkası" Programınına katılan Doğan Aydal, "Bizim çok ciddeye alarak bizim bir partiye güç verişimizi ciddiye almadıklarını gördüm. Onların bizimle yaptığı toplantıları havanda su dövme toplantıları olduğunu fark ettik. Bizim tabanımız da onları istemiyor. AKP'li arkadaşlar diyorlar ki 'bizi desteklemezseniz CHP kazanacak.' Biz AKP'yi kazandırmak için var olan bir parti değiliz. Biz bir sebeple anlaşamayabiliriz. Öyle de gözüküyor. Bizimle İstanbul adaylarını da paylaşmadılar.

Ben Sayın İmamoğlu'nu savunma noktasında değilim. Ama Allah aşkına karşı tarafın söylediği kadar da gavur biri değil. Bu adamı biz Eyüpsultan'da gördük, Kur'an okurken gördük. İnsan bazen sıkıntıda kalıp ağzından kaçmış bir cümle ile yargılanmamalıdır. Ellerini kollarını bağlamışsınız birinin 'Hadi dövüş' diyorsunuz. Ona rağmen bir takım hizmetler yaptı. 'Kanal'a karşı. Bu dahi beka sorunumuzdur bizim."

SUAT KILIÇ'TAN PAYLAŞIM

YRP Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç da "31 Mart 2024 Yerel Seçim ittifaklarına yönelik kişisel görüşlerin Yeniden Refah Partisi açısından bağlayıcılığı yoktur" ifadelerini kullandığı şu paylaşımı yaptı:

Yrp 121