CiddiGazete- Sözcü TV Genel Müdürü ve Sözcü Gazetesi’nden ayrılan Yılmaz Özdil'e, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den destek paylaşımı geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akşener, "Elbet bu da geçer yahu... Dürüstlüğün, tarafsızlığın ve hakkaniyetin değeri elbet bir gün anlaşılır. Yolunuz açık olsun Yılmaz Bey" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Bekir Bozdağ'dan İyi Parti açıklaması Bekir Bozdağ'dan İyi Parti açıklaması

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olmasına karşı, Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'a adaylık çağrısı yapmıştı. Bunun üzerine Yılmaz Özdil, "CHP'li bir gazeteci olarak söylüyorum 'Meral Akşener masayı dağıttı' demek bir gazetecilik ahlaksızlığıdır" ifadelerini kullanmıştı.

Sözcü TV'den ayrılan Özdil, sonrasında Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü belirterek, "Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu lütfedip telefon etti, CHP ve medya üzerine konuştuk, kendisine yürekten teşekkür ederim, neler konuştuğumuzu şu anda anlatacak bir televizyon ekranına sahip değilim, bir gün anlatabilme imkanım olduğunda cümleten anlatırım" demişti.

Özdil, Sözcü Gazetesi'nden ayrılmasına ilişkin ise "Sözcü gazetesinde buraya kadar... Uğruna mücadele ettiğimiz insanlar tarafından taşlanmayı göze alarak, kalemin namusunu savunmak için elimden geleni yaptım, kariyerimi ortaya koyarak doğru bildiğimi dosdoğru anlattım, anlatmayı beceremediğimi hayat mutlaka anlatacak, hoşçakalın" ifadelerini kullanmıştı.