CiddiGazete- Önümüzdeki 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde aday adaylığı için 15 binin üzerinde başvuru alan Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP), 150'nin üzerinde belediye başkan adayı daha belli oldu.

CHP MYK'sinin aldığı kararın PM'de oylanmasının ardından bazı seçim bölgesinin adayları açıklandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in başkanlık ettiği Parti Meclisi (PM) Toplantısı'nın ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Parti Meclislerinde bazı belediye başkan adaylarının belirlendiğini belirterek "MYK toplantımızı gerçekleştirdikten sonra PM'de 160 seçim çevresi görüşüldü. Adaylar belirlendi" dedi.

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP'nin illerde bugün belirlediği adaylar şöyle:

Konya: İsmail Sonkaya

Manisa: Ferdi Zeyrek

Samsun: Cevat Öncü

Çanakkale: Muharrem Erkek

Kırşehir: Selahattin Ekicioğlu

Bartın: M. Rıza Yalçınkaya

Amasya: Turgay Sevindir

Ardahan: Faruk Demir

Kütahya: Eyüp Kahveci

DAHA ÖNCE 226 SEÇİM BÖLGESİNDE BELİRLENMİŞTİ

CHP, 4'ü büyükşehir olmak üzere, 227 seçim çevresinde parti meclisinde alınan kararla belediye başkan adayları belirlenmişti. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Mansur Yavaş yeniden aday olmuştu. İşte bugün açıklanan adaylar:

İL-İLÇE-BELDE-ADAY ADI SOYADI

1- ADANA FEKE MEHMET ALİ KIZILOLUK

2- ADANA İMAMOĞLU KASIM KARAKÖSE

3- ADIYAMAN BESNİ ŞAMBAYAT NEJDET ARICI

4- ADIYAMAN BESNİ VAKKAS AÇAR

5- ADIYAMAN ÇELİKHAN PINARBAŞI MAHMUT ALAN

6- ADIYAMAN GÖLBAŞI HARMANLI AHMET DEĞİRMENCİ

7- ADIYAMAN GÖLBAŞI İSKENDER YILDIRIM

AKP Rize İl Başkanı istifa etti AKP Rize İl Başkanı istifa etti

8- ADIYAMAN MERKEZ YAYLAKONAK ABUZER AYDIN

9- ADIYAMAN TUT MUTTALİP GÜLTEKİN

10- AFYONKARAHİSAR BOLVADİN ÖZBURUN FETHİ KIZILASLAN

11- AKSARAY ESKİL EŞMEKAYA VELİ BAKICI

12- AKSARAY GÜLAĞAÇ DEMİRCİ ARİF AR

13- AKSARAY SARIYAHŞİ MUSTAFA DOĞANGÜZEL

14- AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY ZEHRA ÖZYOL

15- AMASYA MERKEZ TURGAY SEVİNDİ

16- ANKARA ELMADAĞ ADEM BARIŞ AŞKIN

17- ANKARA GÜDÜL MEHMET DOĞANAY

18- ANKARA YENİMAHALLE FETHİ YAŞAR

19- ARDAHAN ÇILDIR NURETTİN AYGÜN

20- ARDAHAN DAMAL MURAT DALANBAY

21- ARDAHAN GÖLE KÖPRÜLÜ YÜKSEL BOZKURT

22- ARDAHAN MERKEZ FARUK DEMİR

23- AYDIN BOZDOĞAN MUSTAFA GALİP ÖZEL

24- AYDIN ÇİNE MEHMET KIVRAK

25- AYDIN SULTANHİSAR OSMAN YILDIRIMKAYA

26- BALIKESİR BALYA ORHAN GAGA

27- BALIKESİR BİGADİÇ ZAFER GÖKSEL

28- BALIKESİR GÖNEN İBRAHİM PALAZ

29- BALIKESİR KEPSUT OĞUZ ARSLAN

30- BALIKESİR MARMARA AYDIN DİNÇER

31- BARTIN AMASRA RECAİ ÇAKIR

32- BARTIN MERKEZ KOZCAĞIZ EROL GÜNEŞ

33- BARTIN MERKEZ MUHAMMET RIZA YALÇINKAYA

34- BARTIN ULUS ABDİPAŞA MEHMET ŞAHİN

35- BURDUR BUCAK KIZILKAYA ŞEREF COŞAR

36- ÇANAKKALE GELİBOLU KAVAKKÖY NECATİ KOPÇA

37- ÇANAKKALE GELİBOLU MÜNİR MUSTAFA ÖZACAR

38- ÇANAKKALE MERKEZ MUHARREM ERKEK

39- DENİZLİ BEKİLLİ ÖNDER DEMİR

40- DENİZLİ ÇAL AHMET HAKAN

41- DENİZLİ SARAYKÖY MEHMET SALİH KONYA

42- DENİZLİ SERİNHİSAR OSMAN KILIÇ

43- DÜZCE GÖLYAKA NECMİ GÜRGEN

44- EDİRNE ENEZ ÖZKAN GÜNENÇ

45- EDİRNE İPSALA YENİKARPUZLU AHMET KÖPRÜ

46- EDİRNE MERİÇ SUBAŞI ERSÖZ ZÜMBÜL

47- ESKİŞEHİR ÇİFTELER ZEHRA KONAKÇI

48- ESKİŞEHİR SİVRİHİSAR HABİL DÖKMECİ

49- GİRESUN ESPİYE EROL KARADERE

50- GİRESUN TİREBOLU BURHAN TAKIR

51- GÜMÜŞHANE KÜRTÜN BURHA BİLGİN

52- HATAY ERZİN ÖKKEŞ ELMASOĞLU

53- ISPARTA KEÇİBORLU MEHMET YILDIZ

54- ISPARTA MERKEZ SAVKÖY AYŞENUR TOZUR

55- ISPARTA SÜTÇÜLER ZEYNEP KESİKTAŞ

56- ISPARTA ŞARKİKARAAĞAÇ ÇİÇEKPINAR MUSTAFA KEMAL ÖZDEMİR

57- ISPARTA ŞARKİKARAAĞAÇ KAMİL KAPCI

58- ISPARTA YALVAÇ HÜYÜKLÜ ALİ DURAK

59- İSTANBUL FATİH MAHİR POLAT

60- İSTANBUL PENDİK SÜLEYMAN TARIK BALYALI

61- KARABÜK OVACIK MUSTAFA ORHAN

62- KARAMAN AYRANCI MEHMET NURİ ÖZKAN

63- KARAMAN ERMENEK GÜNEYYURT İSA ÖNER

64- KARS KAĞIZMAN SERGÜL KESKİN

65- KASTAMONU CİDE MEHMET EŞREF MUTLU

66- KASTAMONU ŞENPAZAR HATİCE AYDOĞAN

67- KASTAMONU TOSYA TUĞÇE KEFELİ

68- KIRIKKALE KESKİN MEHMET ÇOLAKOĞLU

69- KIRŞEHİR BOZTEPE HÜSEYİN TAKAN

70- KIRŞEHİR KAMAN ERHAN TALU

71- KIRŞEHİR MERKEZ SELAHATTİN EKİCİOĞLU

72- KIRŞEHİR MUCUR MERYEM FIKIRKOCA

73- KOCAELİ DARICA SAİDE ARSLAN ÇALIŞKAN

74- KOCAELİ KARAMÜRSEL AHMET ÇALIK

75- KOCAELİ KARTEPE NİLAY MERTTÜRK

76- KONYA BEYŞEHİR RIDVAN ŞENYURT

77- KONYA BÜYÜKŞEHİR İSMAİL SONKAYA

78- KONYA DOĞANHİSAR ENGİN KÜTÜKCÜ

79- KONYA HADİM MÜRSEL AYRANCI

80- KONYA KARAPINAR GÖNÜL KARABACAK

81- KONYA KARATAY MUSTAFA ÜSTÜNDAĞ

82- KONYA MERAM BAHAR ALTAY ÇAÇIK

83- KONYA SEYDİŞEHİR HASAN USTAOĞLU

84- KONYA TUZLUKÇU NURETTİN AKBUĞA

85- KÜTAHYA ÇAVDARHİSAR HALİL İBRAHİM ALNAR

86- KÜTAHYA MERKEZ EYÜP KAHVECİ

87- KÜTAHYA TAVŞANLI TUNÇBİLEK AHMET ALBAY

88- MANİSA AKHİSAR BESİM DUTLULU

89- MANİSA ALAŞEHİR AHMET ÖKÜZCÜOĞLU

90- MANİSA BÜYÜKŞEHİR FERDİ ZEYREK

91- MANİSA GÖLMARMARA CEM AYKAN

92- MANİSA GÖRDES İBRAHİM BÜKE

93- MANİSA KULA HİKMET DÖNMEZ

94- MANİSA SARUHANLI ZEKİ BİLGİN

95- MANİSA SOMA SERCAN OKUR

96- MANİSA ŞEHZADELER GÜLŞAH DURBAY

97- MANİSA TURGUTLU ÇETİN AKIN

98- MUĞLA KAVAKLIDERE SAFFET KARABIYIK

99- NİĞDE ÇAMARDI MUSTAFA EMİROĞLU

100- NİĞDE ÇİFTLİK DİVARLI SEZAİ AVCI

101- NİĞDE MERKEZ GÜMÜŞLER CEMİL ERTAMAH

102- NİĞDE MERKEZ KİLEDERE YUNUS KARAKAYA

103- NİĞDE MERKEZ YEŞİLGÖLCÜK ÇAĞLAR YÜKSEL

104- ORDU AYBASTI TEVFİK GÜNEY

105- ORDU İKİZCE HASAN ÇALIK

106- ORDU ULUBEY BÜLENT AKSOY

107- ORDU ÜNYE CUMHUR ÖZTÜRK

108- SAKARYA ARİFİYE ZEKİ ÖZGÜR

109- SAKARYA HENDEK NİHAT BAYRAKTAR

110- SAMSUN ALAÇAM ZERGÜN DEMİRCİ

111- SAMSUN BAFRA ÖZGÜR ÖNDER

112- SAMSUN BÜYÜKŞEHİR CEVAT ÖNCÜ

113- SAMSUN LADİK ÖZGÜR AY

114- SAMSUN VEZİRKÖPRÜ CEMAL TÜRKOĞLU

115- SİNOP AYANCIK HAYRETTİN KAYA

116- TRABZON ORTAHİSAR AHMET KAYA

117- UŞAK EŞME YILMAZ TOZAN

118- UŞAK KARAHALLI RAMAZAN KARAKAYA

119- YALOVA ALTINOVA KAYTAZDERE DOĞAN ÇİTİL

120- YALOVA ÇINARCIK AVNİ KURT

121- YOZGAT SORGUN BAHADIN MERAL ÇITAK

122- ZONGULDAKALAPLI GÜMELİ ERDOĞAN ŞEN

123- ZONGULDAKÇAYCUMA KARAPINAR HAKAN TOPRAK

124- ZONGULDAKDEVREK ÇETİN BOZKURT

125- ZONGULDAKGÖKÇEBEY VEDAT ÖZTÜRK

126- ZONGULDAKKİLİMLİ EROL SARIAL

ÖN SEÇİM KARARI ALINAN YERLER:

1- AFYONKARAHİSAR BOLVADİN

2- AFYONKARAHİSAR ÇAY

3- BARTIN KURUCAŞİLE

4- BİLECİK GÖLPAZARI

5- BİLECİK MERKEZ BAYIRKÖY

6- DÜZCE AKÇAKOCA

7- EDİRNE KEŞAN

8- ERZİNCAN MERKEZ MOLLAKÖY

9- GİRESUN MERKEZ

10- KARAMAN MERKEZ AKÇAŞEHİR

11- KARS SELİM

12- KIRKLARELİ BABAESKİ ALPULLU

13- KIRKLARELİ BABAESKİ BÜYÜKMANDIRA

14- KIRKLARELİ BABAESKİ

15- KIRKLARELİ DEMİRKÖY

16- KIRKLARELİ KOFÇAZ

17- KIRKLARELİ MERKEZ İNECE

18- KIRKLARELİ MERKEZ

19- KIRKLARELİ PEHLİVANKÖY

20- KIRKLARELİ PINARHİSAR KAYNARCA

21- KIRKLARELİ PINARHİSAR

22- KIRKLARELİ VİZE ÇAKILLI

23- KIRKLARELİ VİZE KIYIKÖY

24- MANİSA SALİHLİ

25- MANİSA YUNUSEMRE

26- TRABZON AKÇAABAT

27- TRABZON BEŞİKDÜZÜ

28- TRABZON DÜZKÖY

29- TRABZON MAÇKA

30- TRABZON TONYA

31- YALOVA KADIKÖY

32- YOZGAT ÇANDIR

33- YOZGAT ÇAYIRALAN

34- YOZGAT YENİFAKILI

35- ZONGULDAK MERKEZ