CiddiGazete- Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı'na katılan Hüdapar ile ilgili yaptığı açıklamada, "Hür Dava Partisi'nin hiçbir terör örgütüyle bağ ve bağlantısı olmadığı açıklanmış ve muhataplarınca da ifade edilmiştir" dedi.

HDP'nin PKK ile olduğu gibi Hüdapar'ın da Hizbullah ile bağı olduğu kamuoyu tarafından bilinirken, Bahçeli, "Sık sık gündeme taşınan Hizbullah terör örgütünün ise nasıl ve ne zaman çökertildiği malumdur. Bu hususta da ara sıra vermiş olduğu beyanlarla 'emperyalist güçlere karşı oyunu bozacak Türk milletidir' görüşünü paylaşan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ın kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur" ifadelerini kullanmıştı.

TANTAN'DAN BAHÇELİ'YE CEVAP GECİKMEDİ

İstanbul'un yeni valisi belli oldu İstanbul'un yeni valisi belli oldu

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, AKP listelerinden seçime gireceği açıklanan Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen Hüdapar hakkında açıklama yapmasını isteyen Devlet Bahçeli'ye cevap verdi.

Sözcü TV'ye bağlanan Tantan, "Hüdapar ile Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır" dedi.

Tantan, "İsimleri tek tek saymaya gerek yoktur. 57. Hükümet döneminde Hizbullah evlerinin nasıl ortaya çıkarıldığına, Gaffar Okkan'ın nasıl öldürüldüğüne, Başbakan Yardımcısı olarak şahit olmuş biri. Bunları nasıl söyleyebiliyor anlamak mümkün değil. Hüdapar'ın alt yapısının kimlerden oluştuğunu gazetelerde, televizyonlardan bir bir saydık. Paraların kimden geldiği biliniyor. Oradaki faaliyetleri nasıl ortaya çıkardığımızı yakinen takip eden bir isim Bahçeli. İnanarak söylediğini düşünmüyorum yeniden parlamentoya girebilme kaygısıyla söylediğini düşünüyorum" diye konuştu.