CiddiGazete- MHP'de 3 dönem milletvekili olarak görev yaptıktan sonra İyi Parti'nin kurucuları arasında yer alan Türk Tarih Kurumu eski başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, yeni bir siyasi parti kurma aşamasında olduğunu duyurdu.

Ballı geziye saçma savunma Ballı geziye saçma savunma

2018'deki seçimler için Meral Akşener'in Kayseri'den aday göstermek istediği, kendisinin ise İzmir'den milletvekili adayı olma talebi nedeniyle İyi Parti ile yollarını ayıran Halaçoğlu, ara verdiği siyasi çalışmalara yeniden başladı.

Halaçoğlu, bugün Ankara'da partisinin kurucular kurulu üyeleriyle bir araya geldi. "Ülkemizin içine düştüğü şu anki belirsizlik bizi yeni bir parti kurdurmaya sevk etti" diyen Halaçoğlu, kurulacak partinin ismini de açıkladı.

"KUTLU PARTİ"

"Her şey ülkemizin yararına olsun istiyoruz" diyen Yusuf Halaçoğlu yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Ülkemizin içine düştüğü şu anki belirsizlik bizi yeni bir parti kurdurmaya sevk etti. İsmini de istedik ki Türkçe bir isim olsun ve anlamı da olsun. Onun için de 'Kutlu' olsun dedik ve 'Kutlu' oldu partimizin ismi. Bu ülkenin düze çıkması için ne gerekiyorsa onu yapacak bir parti kurmaya çalıştık ve çok güzel bir ekibimiz var. Biz ne sağcıyız ne solcuyuz biz vatanseveriz."