CiddiGazete- AKP, seçim çalışmasında kamu imkanlarını kullanmaya devam ediyor. Son olarak kamu kurumu PTT, sosyal medya hesabından AKP mitingini paylaştı. Duruma tepki gösteren CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, "Devletin kurumu mu, yoksa AKP'nin taşeronu musunuz?" dedi.

14 Mayıs seçimlerine az bir süre kala PTT, tepki çeken bir hamleye imza attı.

İyi Parti'nin adayı Cihan Paçacı İyi Parti'nin adayı Cihan Paçacı

AKP'nin Trabzon 1. sıra milletvekili adayı yapılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun dün gerçekleşen Trabzon'daki seçim mitinginin canlı yayını PTT'nin kurumsal sosyal medya hesabından paylaşıldı. PTT bugün de Karaismailoğlu'nun Trabzon Ganita'daki seçim çalışmasını paylaştı.

ALPAY ANTMEN TEPKİ GÖSTERDİ

Olayı gündeme taşıyan CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, "PTT resmi hesaptan iktidarın mitinglerini paylaşıp duyuru yapıyor. Siz, devletin kurumu mu musunuz, yoksa AKP’nin taşeronu musunuz?" diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

14 Mayıs seçimlerini hatırlatan Antmen, "AKP taşeronuysanız istifa edin, sonra istediğiniz mitinge koşun. Zaten son 10 gününüz. Bu ve bütün hukuksuzluk ve emekçi zulümleriniz son bulacak" dedi.

SEÇİM YASAKLARINA RAĞMEN...

Bugün başlayan seçim yasakları kapsamında; devlet, katma bütçeli idareler, il özel idareleri, belediyeler ile bunlara bağlı daire ve müesseseler, iktisadi devlet teşekkülleri ve bunların kurdukları müesseseler ve ortaklıkları ile diğer kamu tüzel kişilikleri ve Bankalar Kanunu'na tabi teşekküllere ait kaynaklardan yapılan iş ve hizmetler dolayısıyla (açılış ve temel atma dahil) törenler düzenlenmesi, nutuklar söylenmesi, demeçler verilmesi ve bunlar hakkında her türlü vasıtayla yayınlarda bulunulması yasaklandı.

Ayrıca bakanlar ve milletvekillerinin, yurt içinde yapacakları seçim propagandası ile ilgili gezilerini makam otomobilleri ve resmi hizmete tahsis edilen vasıtalarla yapmaması gerekiyor. Bu maksatla yapılan gezilerde, protokol icabı olan karşılama ve uğurlamalarla törenlerinin de yapılmaması, resmi ziyafet verilmemesi gerekiyor. Bakanlar, seçimle ilgili faaliyetlerinde ve konuşmalarında 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun hükümlerine bağlı kalmalı.